• |
ide | kryesore

GJKKO rrëzon kërkesën e Fredi Belerit për përjashtimin e 2 gjyqtarëve

Lajme, Të fundit
Fredi Beleri


Në procesin ndaj Fredi Belerit, Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e avokatëve për përjashtimin nga trupa gjykuese të gjyqtarëve Erion Çela dhe Irena Gjokës me pretendimin se janë treguar të njëanshëm ndaj tij.

Në seancën e sotme u paraqitën 5 dëshmitarë mes tyre një gazetar lokal që intervistoi Avdyl Ramën, vëllain e bashkëpunëtorit të drejtësisë Arsen Ramës. Dëshmitarët e tjerë ishin banorë të Himarës, të cilët dhanë sqarime se kishin miqësi me Belerin dhe e takonin edhe për shkak të fushatës zgjedhore e disa si bashkëqytetarë të Himarës.

Avokatët paraqitën kërkesën që në listën e dëshmitarëve të thërriten kancelari i gjykatës së Vlorës dhe ai i prokurorisë.

Trupa gjykuese është tërhequr për të marrë vendim lidhur me këtë kërkesë. Vetë Fredi Beleri ishte i pranishëm në seancë ku parashtroi disa pretendime.

“Çështja është montuar keq. Prokuroria e Vlorës është vënë në shërbim të policisë dhe janë manipuluar provat. Kam kërkuar informacione për personat që kanë falsifikuar provat. Këto informacione janë të nevojshme per nje mbrojtje normale. Më kanë futur në burg me një dëshmi penaliteti te falsifikuar. Vijon manipulimi nga Prokuroria, nuk dihet për çfarë arsyesh. Ndihem i ofenduar dhe i diskriminuar. Kërkojnë me doemos të më dënojnë”– ka thënë Beleri në sallën e gjyqit.


1 Comment

 1. Himara Autonome
  Shekulli 20 dhe 21shekulli i cudirave te politikaneve shqipetare ne rrekrusin e politikes Evropjane
  Shqiperia nje shtet Islamo komunist
  Esht nje perberje kaotike kriminale shoqerore e demokracis dhe e te drejtave te lirive te njeriut
  Gjiqet dhe manipulimet e qeverive te shqiperis nuk jane te pa njohura per Himaren dhe Himarjotet
  Ato jsane pershkruar nga populli i krahines se Himaresne meniren ete vertetes se ngjarjeve te dhimbeshme nga wrverit e shqiperise mbi krahinen e Himares
  Autonomia e Krahines se Himares erdhi duke u shur me dhune dhe krlminalitet duke perfshire gjith segmentet e perjoqis se Himares
  Shpesh here Himarjote jane perbsllur me kriminalitetin e qeverive te shqiperis perte drejtat e tire
  Duke ju drejtur dhe gjikayave nderkombetare ku n rrastet e permendura kane fotuar te drejtat e tyre
  Ardhja ne pushtet e shtetit shqipetar nuk mbeti pa pasoja
  Ata kane vrare burra gra pa meshire
  Ata si jenicere kane plackiyur e plackitin efhe sot Krahinen e Himares pa meshire
  Qeveria e sotme shqipetise esht mnje Ali Baba me 140 Hajdute
  Qeveria cpif mashtronvjedh vret burgos ne emer te ligjit popillin r himares pa pike meshire cpif shantazhon popullin e krahines me montazhe dhe ligje fallc duke burgosur kritarin e bashkis duke prishur nderyimet e hlmarjoteve ne emer te ligjit Ndertim pa leje
  Vazhdimesia e nje politike nacjonaliste kriminale eqeveris se shqiperis esht nje vazhdoim imire mendur dhe i wellimeshem
  Ku populli Himarjot te mposhtet te terorizoetdhe te asimiloet osr ti neneshtrohet poliyikes ISLAMO KOMUNISTE DUKE U TJETRSUAR KU HIMARA TE QUHET HIMARA SHQIPETARE DHE JO HIMARA E EPIRIT HELEN
  Qevetia i shqiperis e drejtuar nga islamo komunisyeesht nje qeveri sadistesh we ska asnje koncept demokrayik nuk ka asnj lidhje me lirin e te drejtst e njeriut nuk ad edhe nje pergjegjtsi per maredhenjrt per nje gjitoni ye mire
  Sjo mundohet mepremtime boshe dhe me demagoji se po permbushkerkesat e komitetit evropjan per tu bashkuar me Evropen
  Fatkeqesisht shteti shqipetar politika at e tire ekstreme kriminale jane prove e politikes se eret kriminale ekstreme te islamo komuniste dhi diktatires ku ne Jimare su votua ne vitin 1945 dhe weveria e ketire Hoxhiste MASKROI VRAU PREU BURGOSI VAROSI TE GJALLE NJEREZIT WE NENE RREZISTENCE
  Sot i burgos i vjedh dhe shkateronndertimet e tire
  Greqia duhet ti shpalle gjendjen e luftes
  Se historia ka tregusr we me qeverir e shqiperis
  Skarrugezgjidhe politike pervesh forces

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *