• |
ide | kryesore
téléchargement (3).jpg

Si i ka ndryshuar veprat Kadareja

Nga intervista që dha tani së fundi botuesi i Kadaresë, B. Hudhri, më bëri përshtypje veçanërisht pohimi i mëposhtëm: Nga përvoja 20 …

Andi_Bushati.jpg

Hijet e Tiranës së djeshme

Disfata e parë numerike e Edi Ramës në kuvend, këtë të enjte, paradoksalisht, nuk e ka “të keqen” tek numrat. Fakti …

mand edit.jpg

Partia e Fortë e Edi Ramës

Opozita lodhet më kot duke numëruar ditët kur kryeministri Edi Rama do të dalë të distancohet apo të dënojë veprimet …

image.jpg

Dy rrugët e vetme të Putinit

Rrëzimi i avionit malajzian në lindje të Ukrainës i ka acaruar së tepërmi marrëdhëniet mes Rusisë dhe Perëndimit. Madje kjo …

emin-azemi.jpeg

Urrejtja maqedonase

Dy qenie të pafajshme, nënë e bijë nga Shqipëria, nuk kanë mundur të besojnë se ka ende mbetje të civilizimit …

téléchargement (3).jpg

Imazhe me pluhur

Jolka Nathanaili më tregoi, në Tiranë, për një dokumentar të Radio-Televizionit Zviceran, Le défi albanais, të realizuar në Shqipëri nga një …

kim-mehmeti-shkurteshqip.jpg

Nuk është lehtë të jesh shkuptar!

Qeveritarët maqedonas bënë çmos që protestat e rinisë shqiptare në Maqedoni t’i ngjyrosin me radikalizëm fetar, që ato të duken …