• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta Jan Maxwell

Paparazzi, Slider

Ylli i Broadway dhe kandidatja e pesfishtë për çmimin “Tony” humbi betejën me një sëmundje të pashërueshme, e cila e mundonte prej kohësh. I shoqi, aktori dhe dramaturgu Robert Emmet Lunney thotë se ajo mbylli sytë në shtëpinë e saj në Manhatan pas një beteje të gjatë me kancerin, shkruan Associated Press. Maxwell luajti në Broadway rolin e një studiuese të muzikës në vitin 1989. Ajo mori pesë nominime për Tony Award gjatë karrierës së saj, e para në 2005 për muzikën “Chitty Chitty Bang Bang”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu