• |
ide | kryesore

Gazetari: 80% e të arrestuarve nga operacioni ‘Forca e Ligjit’ janë liruar

Lajme, Të fundit

Gazetari Basir Çollaku e konsideron si shou aksionin e Ministrisë së Brendshme të koduar “Forca e Ligjit”, duke theksuar se 80% e të arrestuarve janë liruar nga gjykata.

“80% e të arrestuarve nga Forcat e Ligjit i ka liruar edhe Gjykata e Shkallës së Parë edhe Gjykata e Shkallës së Dytë. Kemi pasur një shou shumë të madh. Grupet dhe bandat mafioze janë të gjithë me emra të njohur.

Nuk besoj që Forcat e Ligjit të shkojë tek këta tregtar heroine, kokaine. Ata janë qetësisht duke bërë punën e tyre, duke shitur heroinë, kokainë. Një grup kriminal që vepron prej 25 vitesh nuk është krejt anonim. Nëse vullneti i bie unazës dhe t’i lërë jashtë këta, ky nuk është vullnet”, – u shpreh Çollaku në emisionin “360 gradë”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu