• |
ide | kryesore
mand edit.jpg

Misioni i Ri i Isa Mustafës

Pas një tentative të dëshpëruar për ta rikthyer LDK në forcën kryesore politike në vend, Isa Mustafa përfundoi aty nga …

NdricimKulla.jpg

Fevziu si biograf i Ahmet Zogut

Librin e Blendi Fevziut “Ahmet Zogu: Presidenti që u bë Mbret” fillimisht e mora në dorë me skepticizëm, dhe e …

zheji.jpg

Rama i kërcënuar

Protesta e datës 22 nëntor ishte padyshim një protestë masive, përtej çdo parashikimi të atyre që e organizuan dhe atyre …

Andi_Bushati (1).jpg

Jo, Olldashi nuk qe model antiberishë

Që prej ditës kur miqtë, bashkëpunëtorët dhe aleatët e tij politikë përkujtuan një vjetorin e ndarjes së dhimbshme dhe tragjike …

12.png

Kush abuzoi me Dr Florin?

Unë nuk e kam pasur mik Doktor Florin. As nuk e kam njohur nga afër. Nuk ia kam ditur hallet …

janic.jpg

Ja si e fyen Ramën në Beograd

Mediet serbe kanë arritur që ta kthejnë lajmin e vizitës historike të Kryeministrit shqiptar, Edi Rama, në një fushatë kundër …

Kthehu