• |
ide | kryesore

Miratohet me konsensus përbërja e Komisionit të Reformës Zgjedhore, (Emrat e anëtarëve)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputetët e Kuvendit kanë bashkuar votat për të votuar me konsensus përbërjen e Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore. Në një seancë maratonë, të nisur prej orës 08:30 të mëngjesit të sotëm dhe që ka vijuar deri pas orës 22:00.


Me 116 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, deputetë e Kuvendit kanë votuar në unanimitet për ngritjen e Komisionit të Reformës Zgjedhore.


Komisioni do të drejtohet nga dy bashkëkryetarë, një nga Partia Socialiste dhe një nga Partia Demokratike.

Përbërja e Komisionit është si më poshtë vijon:
1. Blendi Çuçi bashkëkryetar (PS)
2. Oerd Bylykbashi bashkëanëtar (PD)
3. Vasilika Hysi anëtare (PS)
4. Alket Hyseni anëtar (PS)
5. Adnor Shameti anëtar (PS)
6. Klotilda Bushka anëtare (PS)
7. Ermonela Felaj anëtare (PS)
8. Blerina Gjylameti anëtare (PS)
9. Bashkim Fino anëtar (PS)
10. Musa Ulqini anëtar (PS)
11. Enkelejd Alibeaj anëtar (PD)
12. Gent Strazimiri anëtar (PD)
13. Nasip Naco anëtar (LSI)
14. Lian Rama anëtar (LSI)
15. Nard Ndoka anëtar (i pavarur)
16. Vangjel Dule anëtar (i pavarur)
17. Dashamir Shehi anëtar (i pavarur)
18. Fatmir Mediu anëtar (i pavarur)Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *