• |
ide | kryesore

FOTO/ Mësuesja kërcënonte nxënësit: Seks, ose do të ngelni!

Lapsi Leaks

Një mësuese kolumbiane është dënuar me burg sepse detyronte nxënësit e saj të kryenin marrëdhënie seksuale me të duke i shantazhuar me vlerësime ngelëse. 40-vjeçarja e martuar, Yokasta M., mësuese në një shkollë në qytetin Medellin të Kolumbisë u dërgonte nxënësve të saj, 16 dhe 17 vjeçarë foto provokuese. Ajo u dërgonte gjithashtu SMS kërcënuese se “nëse nuk shkonin në shtrat me të do të ngelnin”. Kur njëri nga prindërit zbuloi fotot dhe mesazhet kërcënuese në telefonin e të birit e denoncoi rastin në polici. Kjo ka bërë që edhe prindër të tjerë të kontrollonin telefonat e djemve të tyre ku u vu re se nuk ishte vetëm një rast i izoluar. Mësuesja është dënuar me burg dhe ndodhet në prag të divorcit.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu