• |
ide | kryesore

Skandali i rrugës Tiranë-Elbasan/ Nis hetimi pasuror për Dashamir Xhikën dhe zyrtarët e tjerë të rrugëve

Lajme, Të fundit

Nis hetimi pasuror për Dashamir Xhikën, Aksel Qurdukën dhe Albens Aliten në lidhej më skandalin e rrugës Tiranë-Elbasan. Prokuroria do të marrë në pyetje zyrtarë të policisë dhe zyrtarë të krimit ekonomik. Hetimet e segmentit rrugor Tiranë-Elbasan po marrin përmasa edhe më të mëdha, pas arrestimit të ish-zyrtarëve të ARRSH dhe dëshmive të ish-ministrave si Edmond Haxhinasto dhe Sokol Dervishaj. Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të marrë dëshminë edhe të ministrit të Infrastrukturës dhe Energjitikës, Damian Gjiknuri.


Gjiknuri ishte ministri i 3-të i Transporteve që do u pyet nga organi i akuzës. Ndërsa një ditë më parë, në organin e akuzës ka dëshmuar Afrim Qendro, i komanduar si Drejtor i Autoritetit të Rrugëve. Dëmi i përllogaritur nga Prokuroria për abuzimet me tenderët dhe amendimet e kontratave me kontraktorët shkon në 37 milionë dollarë.

1 Comment

  1. skandali i rruges esht vet edvin qelbesir rama.100 meta katror ne 5 vite nuk e rregulloi.zingjiri esht i ndertuar nga hallka.drejtoret,ministrat,zavendsministrat kush i caktonte pos edvin qrelbesir rames.esht njejt si me kanabisin,ramen,olsin agron e fatmir xhafen habilajt e tahirin.kush nuk e kupton esh me mut ne tru dhe ushqen nji miljon kryma qe e votojn.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *