• |
ide | kryesore

Pezullohen nga detyra 4 drejtues dhe specialistë të Taksave në bashkinë e Fierit

Lajme, Të fundit

Kryetari i Bashkisë së Fierit ka pezulluar nga detyra 4 drejtues dhe specialistë të Drejtorisë së Përgjithshme të Taksave vendore.

Mësohet se ky vendim i Bashkisë se Fierit ka ardhur pas ankesave te biznesit për mungesë etike në komunikimin zyrtar dhe parregullsi në faturime ndaj biznesit.


Gjithashtu mësohet se ndaj të pezulluarve ka nisur procedura disiplinore për shkelje në kryerjen e detyrës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.