• |
ide | kryesore

Prova se Rama e gënjeu Muç Nanon

1, 2, Ide

Ishte një nga ato intervista që mbahen mend lehtë. Një nga ato që kanë vemendjen e të gjithë publikut sepse zhvillohen ditën e fundit të fushatës elektorale. Top Story, që atëhere zhvillohej ende në Top Channel, ishte zhvendosur në Vlorë, ku Edi Rama do të mbante mitingun përmbyllës. Ndoshta shumë kush e ka harruar sekuencën që do të kujtoj më poshtë, i përnndezur pas debateve për tepsinë, LSI-në dhe marrëveshjen okulte Rama – Basha.


Por, mua më ka mbetur i skalitur në mendje një debat mes kryeministrit që kërkonte një mandat të dytë dhe kolegut tim Mustafa Nano. Pas e etiketoi si qeverisjen më të korruptuar të çerek shekullit të fundit dhe pasi debatoi me Ramën për këtë, Muçi i bëri një kërkesë: pse administrata e Rilindjes nuk jepte përgjigje për qytetarët apo gazetarët kur ata kanë pikpyetje dhe dyshime për afera korruptive.


Unë e mbaj mend, por shiheni edhe ju në videon që lapsi.al e ka nxjerrë nga arkivat (pamjet këtu poshtë) qeshjen triumfuese dhe shpotitëse të kryeministrit.  “është i madh fare” thoshte për Nanon, “e kam sfiduar t’a bëjë, por nuk e ka bërë asnjëherë, sepse është më e vështirë të bësh investigime sesa të japësh opinione”.

Unë nuk e di nëse Nano e pranoi ndonjëherë dorashkën e sfidës së hedhur live.

Por, tani kam provën se dikush tjetër e ka bërë dhe në mënyrën më të mirë të mundshme.

Dje, Zëri i Amerikës botoi një investigim në bashkëpunim me BIRN (lexo poshtë) që merrte në shqyrtim koncesionet plot hije dhe dyshime të inceneratorëve të Elbasanit, Tiranës dhe Fierit që janë dhënë plot shkelje, në një dorë të vetme.

Investigimi / Milonat që qeveria po bën tym duke i hedhur tek inceneratorët 

Me skrupolozitetin dhe këmbënguljen që ua imponojnë media me standarte të larta, që shpesh, për shkak të pamundësive dhe shpërfilljes zyrtare, reporterët shqiptarë i neglizhojnë, investiguesit kishin pyetur dy ministritë kryesore dhe bashkinë e Tiranës për këtë aferë që opozita e ka etiketuar si skandali i vjedhjes së 180 milionë eurove.

Natyrisht Zëri i Amerikës dhe BIRN nuk kishin marrë asnjë përgjigje nga asnjëra prej tyre.

Pra për një çështje, ku qeveria ka firmosur 9 dokumenta brenda një dite, ku ka dhënë 8 milionë euro ende pa filluar punën (në Fier), ku 30% e aksioneve janë shitur me 16 fish menjëherë pasi qeveria e ka miratuar, ku nuk ka pasur garë dhe tender të hapur ndërkombëtar si e kërkon ligji, ku nuk ka kontroll për dëmet mjedisore, pra për këtë çështje korruptive për të cilën ka shprehur shqetësim edhe progres raporti i BE-së, asnjë nga zyrtarët e lartë nuk ka denjuar të japë përgjigje.

Pasi ky investigim ku mungon pala e Rilindjes u transmetua nga Zëri i Amerikës dhe u botua nga BIRN, vete Edi Rama u mjaftua të bëjë batutat e zakonshme për kënetën mediatike (shiko poshtë).

Rama nuk ndalet as para Zërit të Amerikës: Mos i besoni kënetës mediatike! 

Pa kaluar as një vit, ai e humbi sfidën imagjinare me Mustafa Nanon. Kolegët e BIRN dhe të VOA tentuan të bëjnë atë që nuk e bëri dot Muçi dhe dështuan me sukses. Të gjithë yjet e rilindjes rrefuzuan të japin përgjigje për publikun.

Dhe përseja kuptohet shumë thjeshtë.

Sepse nganjëherë kur nisesh për të vjedhur është më mirë të mos hapësh gojën.  

©Lapsi.al 

47 Comments

 1. Zoteri gazetar i nderuer ,i vetmi qi eshte i besueshem ne fushen e gazetarise dhe medias eshte babalja. respekt for babale.

 2. KY ESHTE BERE DICTATORE. KA HAQUR ORGANET EC DRRJTESISE
  GJYKATAT E KA. EMRUARE PADREJTESISHT
  EUROPA HESHTE E PERKRAH PS DIKTATORIALE
  PSE RAMA BENE DEKLARATA QE I TAKOJN HETUSISE PROKURORISE>
  AI R ESHTE KRYEBAJRAKTARE
  KRYBASHKIAKA. ESHTE SERVILE
  AI ESHTE INTERPRET I RAMESE
  PSE NUK FLASIN INTELEKTUALIT??? KANE FRIK NGA DIKTATRA
  PO DIA SPO GJTH KETA INTELEKTUALE ?????
  RRIN SI SEHIRXHI CFARE PO NDODHD>
  OPOZITA SKA FUQI. SE”SE KA KUNDER EUROOEN SOCIAL KOMUNISTE
  POZITA FUQI KOLOSALE TE DROGES QE BLE VOTAT JO VETEM SHQIPTARET POR DHE FQINJET>
  SHPRESAT NUK DUHETTVSHUHETE>
  POR YLLI DRITA DUKET LARGE<ENVERI KA THEN KOMUNISTET NUK DORZOHEN
  ZGJOHUNI DROGAï
  DASHAMIR TOMORR USA

 3. KY ESHTE BERE DICTATORE. KA HAQUR ORGANET EC DRRJTESISE
  GJYKATAT E KA. EMRUARE PADREJTESISHT
  EUROPA HESHTE E PERKRAH PS DIKTATORIALE
  PSE RAMA BENE DEKLARATA QE I TAKOJN HETUSISE PROKURORISE>
  AI R ESHTE KRYEBAJRAKTARE
  KRYBASHKIAKA. ESHTE SERVILE
  AI ESHTE INTERPRET I RAMESE
  PSE NUK FLASIN INTELEKTUALIT??? KANE FRIK NGA DIKTATRA
  PO DIA SPO GJTH KETA INTELEKTUALE ?????
  RRIN SI SEHIRXHI CFARE PO NDODHD>
  OPOZITA SKA FUQI. SE”SE KA KUNDER EUROOEN SOCIAL KOMUNISTE
  POZITA FUQI KOLOSALE TE DROGES QE BLE VOTAT JO VETEM SHQIPTARET POR DHE FQINJET>
  SHPRESAT NUK DUHETTVSHUHETE>
  POR YLLI DRITA DUKET LARGE<ENVERI KA THEN KOMUNISTET NUK DORZOHEN
  ZGJOHUNI DROGA
  DASHAMIR TOMORRI USA

  1. Zoteri nga amerika ,mos u perpiq kot te imitosh arin ,sepse sado te shkruash gjera pa kuptim dhe idiotesira ,ari eshte i papare .

 4. nuk eshte prove ajo! nuk eshte Rama ai! kjo video eshte e montuar. i bej thirrje urgjente prokurores se perkohshme te pergjithshme te vertetoi autenticitetin e videos.

 5. E kam shkruajtur edhe perpara, ju zoti Bushati jeni me hene – rralle kur eshte hena e mire shkruan me shume llogjike, ftohte dhe sakte, heret tjera ti ze tymi inatit mendt dhe shkruan broçkulla. Ky eshte shkrim i sakte dhe ngre nje problem real. Ky problem, nese mediat e bejne punen e tyre sic po e ben Bushati ne kete rast, duhet ngritur dhe ngritur derisa te merret nje pergjigje nga qeveria dhe nese provohet, te shkojne ca ne burg.

 6. E kam shkruajtur edhe perpara, ju zoti Bushati jeni me hene – rralle kur eshte hena e mire shkruan me shume llogjike, ftohte dhe sakte, heret tjera ti ze tymi inatit mendt dhe shkruan broçkulla. Ky eshte shkrim i sakte dhe ngre nje problem real. Ky problem, nese mediat e bejne punen e tyre sic po e ben Bushati ne kete rast, duhet ngritur dhe ngritur derisa te merret nje pergjigje nga qeveria dhe nese provohet, te shkojne ca ne burg. Shyqyr qe po shkruan diçka ku mund te behem me ty.

 7. Bushat, mos na e porvokoni Kumandarin Legjendar Gran Farabut Figl di Putan Test di Cazz, Shtatnaltsine e Tij Edi Rama!
  Kjo eshte, sic do te thoshte edhe vete Muçnano në muçnanisht, nje PROVOKACJA!

 8. Shyqyr qe kemi Bushatin qe te na spiegoje c’do gje qe ka ne mend te beje Rama,Berisha Luli,Meta! Kot nuk eshte Bushat-Kapo! Por vetem nje fakt Bushat! Lexoni komentet qe te mbrojne ty Andi trapi! Jane gjysem analfabete! Keta jane berishiane dhe shoket tend injorante! Keta te lexojne dhe levdojne se cfare fati kemi qe te kemi ty dhe Saliun qe na spiegoni c’do gje! Te jesh kaq idiot nuk eshte e lehte! Na myti injoranca Andi! Na myten salinjianet Andi! Ka kufi c’do gje! Largohu nga Sala-Basha koqja Andi!

 9. @Andi”adashi Andit” megjithëse të duket vetja i zgjuar nuk ke as një diferencë me militantët e pedes.K’tu flitet për një problem real në lidhje me aferën e inceneratorëve,që përpos aktit korruptiv në shkeljen e proçedurave të tenderimit përfaqëson dhe një rrezik real mjedisorë,ndërsa ti “kok-boshi” merresh me Bushatin!Ty të thuash militantë të bën nder,njësoj si të ashtuquajturit militantë të pd-së,jo ju nuk jeni të tillë,ju jeni “bagëti” të pështirë!

 10. Bushati, kot merakosesh se u genjye Mu(t)c Nano nga Rama. Sepse Mu(t)c Nano e kopeja e tij bythlepirese eshte gadi qe jo genjeshtra, por dhe bagla te mbllacise e te thone se po hane mjalte. Mjafton qe ato t’ja vere ne goje Rama.

 11. THIRRJE E HAPUR PËR KANDIDIMIN SI AGRONOM KRYEMINISTROR
  SHPËRNDAJE
  Në zbatim të Ligjit nr.152/2013,“Për Nëpunësin Civil”, i ndryshuar neni 22, 25 si dhe Vendimit të Këshillit të Ministrave nr.243, datë 18.03.2015 “Për pranimin, lëvizjen paralele, periudhën e provës dhe emërimin në kategorinë ekzekutive”; shpallim thirrjen e hapur për kandidimin si specialist Agronom pranë Kryeministrisë.

  Kritere të përgjithshme:

  Të jetë shtetas shqiptar;
  Të mos jetë dënuar me vendim gjykate të formës së prerë për kryerjen e një vepre penale.

  Kandidatët duhet të plotësojnë kriteret e veçanta si vijon:

  a) Të zotërojnë diplomë të nivelit “Bachelor” në degën e Agronomisë, i specializuar në fara ekzotike me titull “Master Shkencor” në Universitetin e Medellinës, Kolumbi.

  b) Përparësi përbën përvoja në administratën publike si dhe njohuria me specie të veçanta si canabis sativa vëndase dhe Erythroxylum coca kolumbiane.

  c) Të kenë aftësi të mira komunikuese dhe të punës në grup në kushte të vështira në tokë dhe në det.

  d) Të zotërojnë gjuhën angleze dhe variantin kolumbian të spanjishtes.

  Si të aplikoni:
  Për të aplikuar, shkarkoni formularin e aplikimit dhe dërgojeni të plotësuar tek [email protected] brenda datës 26 maj 2018, ora 11.

  Adresa: Kryeministria
  Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” nr. 1. 1000
  Tiranë, Shqipëri

  Apliko tani

 12. Rama eshte ngopur nga pushteti,njelloj si dhe Berisha,njelloi si cdo tjeter hajdut qe ngopet nga paraja,,i vjen fundi..por fundi asnjehere nuk dihet.Llalla eshte arratisur derisa ne horizont te duket ndonje superhajdut kaubojs.Prokuroria vidhet dhe plackitet qe mos te kete asnje gjurme hajdutesh.Pse besohet njeri ne shqiperi,pushteti kur te mbingop behet varri i vetes.

 13. Kerkohet vella per Minister.
  Kriteret: 1. Te jete specialist.
  2. Te flase muçnanisht dhe batonhaxhisht.
  3. Te kete idhull Merobazen
  4. Te jete gati per te mbjell peme dhe te perqafoje arixhinj part-time
  5. Te kete vlera e difekte sa te doje, VETEM ME DROGE MOS TE KETE LIDHJE SE NA U ÇA TRAPI!
  Per aplikime, kuptohet, i zile (c)Endrifugês.

 14. O Bushat nuk jane nisur per te vjedhur, por kane vjedhur, prandaj e kane qepur gojen se nuk i dihet se ku vete llafi!

 15. Ky shkrim vlen me shume per te riabilituar muc nanon se sa per te akuzuar ed ramen, investigimi i birnit eshte i fresket kurse debatin e mucit na e kujton i paepuri bushat, shoket e vertete ne momente te veshtira lypsen

 16. “ku qendron problemi ktu e ku qendron problemi?” problem isht po mos ta genjente. huqi del me shpirtin thone

 17. O PIASH! Lexoje njehere komentin qe ke shkruar ose pyet njeri qe di shqip dhe do ta kuptosh inteligjencen tende!

  1. Ndermjet nje komenti IDIOT te shkruar pa gabime drejtshkrimore dhe komenti REALIST te shkruar me gabime- 1 milion here do zgjidhja te dytin. Ben mire ta lexosh ti komentin tend, shkruar me stilin tipik te kohes : merru me artikullshkruesin/bej batuta si te liderit suprem/shaj dhe ofendo sa me fort- dhe shmangiu thelbit te ceshtjes. Vertet mund ta kesh arsimin perkates por ne thelb mbetesh vetem nje ripjelles i rendomte trushpelare!

   1. Cfare injoranti o i paemer! C’do? Eshte cfare do? Si rjedhim shkruhet me apostrof! Injoranca dhe mediokriteti i salinianeve te Lapsi.al eshte i pa perseritshem! Nje dite do ta studiojne shkencetaret! Une nuk jam rilindas jam ish demokrat por jo berishian! Ky eshte ndryshimi midis injorances saliniane dhe pjeses tjeter te shqiptareve!

 18. Une nuk merem me artikull shkruesin por me ate qe qendron prapa tij! Me ate qe i paguan keta mecenare te gjirizit! Prapa Armandos eshte Argita prapa Bushatit qendron ish gruaja Ballanca mercenare te Lules, tulipanit te Hollandes! Do t’i respektoja po te jepnin mendimet e tyre personale! Duhet te jesh idiot qe mos te kuptosh se kujt i sherben Lapsi.al! Neqoftese ti preferon nje koment prej nje gjysem analfabeti kjo eshte karakteristike e militanteve injorante te Saliut! Komentet jane te teperta! Mbaj mend qe Tirana ne vitet 90 u mbush me “shqiptare” qe nuk dinin shqip! Ndoshta sot jane pergjysem…!

  1. Mua nuk me intereson fare se kujt i sherben Lapsi.al. Fomimi im me ka mesuar te merrem me vete ceshtjen dhe jo me ate qe e shpreh. Ne kete rast artikulli nxjerr ne pah inkoherencen totale te “liderit suprem”. Ke ndonje koment per kete se nuk e lexoj gjekundi? Prandaj edhe komentet me batuta si mercenare, e tulipane tregojne vetem militantizmin tend ekstrem. Ne fund te fundit po nuk te pelqeu niveli i komenteve, mund te frekuentosh paltforma me nivel “akademik” te larte si tema.al. Ti me siguri ben pjese tek ajo e veteshpallura elite qe perbuz cdo person qe nuk e mendon si ai vete/apo lideri i vet. Ta gezosh Ripjelljen!

   1. @Al të falenderoj për shpjegimin megjithëse dyshoj se edhe ti ashtu si unë ke shpenzuar dëm energjinë për të sjaruar një komentues me pagesë apo qoftë edhe një militantë të devotshëm,që nuk shqetësohet nga një aferë që përpos dëmit ekonomikë mbart dhe kërcënime serioze për shëndetin publik!Po ta përsëris prapë o “Adash” se të mjerët me mentalitetin tëndë janë të pështirë dhe s’kam nevojë të pyes askënd!Unë, o idiot i vetëdemaskuar,e kam sulmuar Lapsin, për shumicën e qëndrimeve që mban,por mos guxo t’më përmendësh Shqipen ti,militant i keqpërdorur.Nqs do të ketë një ditë drejtësi të vërtetë,i gjith soji jot,militantët e pd,ps,lsi,etj do të mbani minimalisht përgjegjësi morale për mbështetjen qorre që i keni ofruar kriminelëve të këtij populli.Pastaj për jo qorrat, që militantizmin e kanë përdorur si maskë për të vjedhur të mirat publike në çfarëdolloj mase,qoftë edhe duke u paguar për komente pro rregjimit me lekë të vjedhura nga të mirat publike sigurisht që do duhet të ketë përgjegjësi legale, e madje edhe penale!Po k’të koment e kuptove

 19. Andi je njeriu me maskara dhe me shpirtzi edhe se gjysherit e tu.Ndjejme neveri sa here del ne tv me ato komente qe nuk kane lidhje fare me realitetin.ju flisni kunder Rames me nje urretje sikur me e ke zan me gruan Rrace e poshter.

 20. @Al të falenderoj për shpjegimin megjithëse dyshoj se edhe ti ashtu si unë ke shpenzuar dëm energjinë për të sjaruar një komentues me pagesë apo qoftë edhe një militantë të devotshëm,që nuk shqetësohet nga një aferë që përpos dëmit ekonomikë mbart dhe kërcënime serioze për shëndetin publik!Po ta përsëris prapë o “Adash” se të mjerët me mentalitetin tëndë janë të pështirë dhe s’kam nevojë të pyes askënd!Unë, o idiot i vetëdemaskuar,e kam sulmuar Lapsin, për shumicën e qëndrimeve që mban,por mos guxo t’më përmendësh Shqipen ti,militant i keqpërdorur.Nqs do të ketë një ditë drejtësi të vërtetë,i gjith soji jot,militantët e pd,ps,lsi,etj do të mbani minimalisht përgjegjësi morale për mbështetjen qorre që i keni ofruar kriminelëve të këtij populli.Pastaj për jo qorrat, që militantizmin e kanë përdorur si maskë për të vjedhur të mirat publike në çfarëdolloj mase,qoftë edhe duke u paguar për komente pro rregjimit me lekë të vjedhura nga të mirat publike sigurisht që do duhet të ketë përgjegjësi legale, e madje edhe penale!Po k’të koment e kuptove,apo nuk ngjan me ‘shqipen’ tënde?

 21. Shum Sharje,poshtrime,epitete banal
  Jasht teems.
  Edhe po te kesh ndonje te drejte e humbet Si xhaferri simitin,jo samitin.

 22. Shkoni o dele sycelet dhe votoni perseri dhe perseri dhe perseri e kasapi vetem mpreh thikat perseri dhe perseri dhe perseri.

 23. Duket qarte qe aftesite minimale te PIASH influencojne ne komentet e tij!EGO eshte ndjenja me e keqe qe mbizoteron njeriun! Sa me idiot dhe injorant qe eshte aq me shume mendon se qendron lart! Dy komente te njejta mos valle tregojne “aftesite” komunikuese te ketij gjysemanalfabeti?!

  1. Po kujt po i intereson se qenke Andi e jo Bushati ore komentator i serisë Mero Gëlbaza ?
   Ti ruan rastin të sulmosh ndonjë komentues si”injorant”, vetëm se ai kritikon qeverinë e narkotrafkut.
   Që Bushati si edhe gazetarë të tjerë, mundohen të mbulojnë urrejtjen që kanë kundër atyre që ju morën pushtetin e Bllokut, me kritika për veprime konkrete kriminale të kësaj qeverie që la nam qoftë edhe me vetëm ministra të mbrendshëm të lidhur me mafien e drogës, kjo nuk ka sepse ti konsiderohet si mëkatë.
   Injorantë e idiotë e bile zogj gomerësh, janë ata qorra që nuk duan ta shikojnë këtë të vërtete e si papagej përsërisin si karabushi dymetrosh se fajet i ka Saliu e SHQUPI.
   Bushatin, megjithë fiksimet e tij kundër PD që përmbysi pushtetin e gjyshërve të tij, mund ta lexosh me interes kur ju bie kokës marrëzive flagrante të kësaj qeverie e të Edramës.
   Por nëse ka Andër të tjerë që muti ju duket mjaltë, ky nuk është faji i Bushatit e ç’taksirat kanë lexuesit e tjerë që të durojnë erën e qelbur të M. Gëlbazës

 24. Na myten “te pa emrat”,injoranca ,analfabetizmi salinian,mediokrit,hajdutet,vrasesit! Kete na solli demokracia e Saliut me PD! Ne qe ishim te persekutuar ne kohen e Enverit u beme te perskutuarit e rinj te Saliut! Njerez qe nukdine se ku kane koken militante ne te dy krahet shajne dhe levdojne! Levdojne edhe Andin ,adashin tim nga kapot dhe bushatllinjte! Mjafton te shash Ramen dhe nje tufe me injorante baza e Saliut te mbytin me ofendime! Me thuaj si flet te te them kush je! Njellioj edhe PS dhe LSI! I kane gjetur si Enveri palacot dhe kriminelet qe i paguajne si qen rrugesh! Mjaft o shqiptare u zute per politikanet qe ju kane “bere” nenen keto 27 vjet! Degjova Andin te fliste per deputetet pasanike ne kuvend! Po pse Andi nipi i Hysniut nuk ishte i shoqi i Ballances qe kishte apartament ne pallati i “tulipanit” hollandes qe kushtonte 200.000.00 euro! Ku i gjeten keta parate?! A ka vile Andi ngjitur me Fevzon ne Golem! Si na e heq veten ky “analist”? Dikush mund te thote merru me problemin dhe jo me lajmetarin! Shume e drejte por kur lajmetari eshte edhe vete problemi si i behet? Duhet qe komentuesit injorante te lapsit te shajne njeri tjetrin? Por edukohuni me pare! Mesoni te shkruani dhe te kuptoni shqipen tone te bukur dhe pastaj perdoreni me respekt! Mos ma ver re gjuhen thote dikush por ate qe po them! Injoranca s’ka brire! Uroj sa me pare qe Luli dhe Berisha ta rezojne Ramen, qe te ngrene perandorine e injoranteve medioker!

  1. Ti dukesh nga njëmijë kilometra larg, se je nga soji i hajdutëve që thërrasin kapeni hajdutin.
   Na paske qenë ti i persekutuar nga diktatura ????
   Ndoshta ke qenë hajdut xhepash e prandaj edhe mund të kesh ngrënë ndonjë muaj burg.
   Derisa nuk përmend gjëkund shpërthimin e drogës në Shqipëri e gjithë mllefin e urrejtjes e ke kundër asaj politike që demaskon ministrat e mbrendshëm që janë përzjerë me drogën, as mos u përpiq të bësh politikë të madhe.
   Je thjeshtë kontigjent i mafies së drogës që urren cilindo që demaskon trafikantët e saj.
   Tenton edhe ti idiot që të bësh batuta idiote si të Ramës.
   Sipas trurit tënd të shpëlarë, Shqipëria do të mbusheshka me injorantë nëse në pushtet vijnë profesor doktor Berisha apo juristi me arsim perëndimor Basha.
   Më injoranti në politikën shqiptare është Edi Rama, që ashtu si Enveri dikur, pa patur asnjë dipllome shkolle të lartë europiane e jo më tituj shkencore, ndonëse edhe në profesionin e tij është i niveleve më mediokre, kërkon t’ju japë mend shqiptarëve për “demokracinë perëndimore” që e mësoi nën urat e Parisit si endacak emigrant.

 25. Përshëndetje të gjithë Unë jam zonja Lisa Monica, nga Lima, Peru. Do të doja të ndaja mirësinë e Perëndisë në jetën time pas kaq shumë muajsh duke u përpjekur për të marrë një hua në internet dhe u scammed kështu u bë i shqetësuar dhe i dëshpëruar në marrjen e një kredie nga një huadhënës ligjshme në internet. Por, sikurse Zoti do ta kishte këtë, unë pashë një koment nga një mik i quajtur Anabel dhe ajo foli për këtë kompani të huave të ligjshme, ku ajo mori kredinë e saj të shpejtë dhe të lehtë pa asnjë stres, kështu që ajo më prezantoi në një kompani financiare të quajtur George Franklin Loan Company, Unë kam aplikuar për shumën e kredisë prej $ 900,000.00USD me normë interesi të ulët prej 2%, kështu që kredia u miratua dhe u depozitua në llogarinë time bankare në më pak se 24 orë, kështu që unë isha në gjendje të kthehesha në këmbët e mia për të mbajtur të biznesin e thyer dhe gjithashtu të paguaj faturat e mia kështu që unë jam këshilluar të gjithë ju që jeni i interesuar për të marrë një hua pa kolateral, pa kontroll kredie, me normë interesi vetëm 2% për qind dhe plane / afate më të mira të ripagimit. George Franklin, Ju mund t’i kontaktoni ata nëpërmjet email-it: [email protected]
   ose whatsapp: +19292227999

  Zonja Lisa Monica.

 26. A jeni në ndonjë krizë financiare, a keni nevojë për ndihmë financiare? apo keni nevojë për fonde për të filluar biznesin tuaj? A keni nevojë për fonde për të zgjidhur borxhin, për të paguar faturat ose për të filluar një biznes të mirë? A keni një rezultat të ulët të kreditit dhe po e keni të vështirë të merrni shërbime kapitale nga bankat vendore dhe institutet e tjera financiare? Këtu është shansi juaj për të marrë një shërbim financiar nga kompania jonë. Ne ofrojmë të gjitha llojet e huasë për kompanitë individuale me normë interesi 2%. Nëse keni nevojë për një kredi mos hezitoni të na kontaktoni përmes emailit: [email protected] Apo Whatsapp: – +19292227999

 27. A keni nevojë për një kredi të shpejtë? Ne mund t’ju ndihmojmë me huanë që ju nevojitet.
  Ne ofrojmë kredi personale dhe kredi për zhvillimin e biznesit.
  Kreditë personale (nga $ 1,000 – $ 550,000)
  Kredi biznesi (nga $ 5,000 – $ 100,000,000)
  Norma vjetore e interesit është 3%.
  E-mail: ([email protected])

  GJITHË TË MIRAT
  Z. Asif Lotia
  të gjitha kompanitë shtetërore të financimit të shërbimit të huasë
  E-mail: ([email protected])
  WHATS-APP KONTAKTI NUMRI +919629412483…

 28. Merrni kredinë tani brenda 48 orëve

  Diten e mire

  A doni të jeni një sipërmarrës, të filloni një projekt apo të blini një apartament ose A jeni në ndonjë vështirësi financiare, ndihma juaj vjen tani, keni humbur gjumin duke u përpjekur të merrni një hua, mos lejoni ëndrrat tuaja të vdesin, kontaktoni z. Fred Larry, për një kredi të shpejtë dhe të besueshme.

  Ne ofrojmë këto lloj kredie më poshtë:

  1 Huaja e kompanisë
  2. Huaja e biznesit
  3. Huazimi i banesës
  4. Auto kredi
  5. Huaja e makinave etj.

  ne ofrojmë hua për klientët seriozë dhe të ndershëm të cilët janë të gatshëm të bashkëpunojnë me ne në normën e interesit prej 3%, nga 100,000.00 në 500,000,000,000.00.

  Shpejt na kontaktoni përmes emailit tonë ([email protected]) ose ([email protected])

  Numri i WhatsApp: +2347061892843
  Skype: fredlarry12
  ID Wechat: fredlarry12

  nënshkruar
  menaxher
  Z. Fred Larry

 29. Merrni kredinë tani brenda 48 orëve

  Diten e mire

  A dëshironi të jeni sipërmarrës, të filloni një projekt apo të blini një apartament ose të jeni në një rregullim financiar, ndihma juaj vjen tani, a keni humbur gjumin tuaj duke u përpjekur për të marrë një të gatshme, mos lejoni ëndrrat tuaja të vdesin, kontaktoni z. Fred më shumë, për një kredi të shpejtë dhe të besueshme.

  Ne ofrojmë këtë lloj kredie më poshtë:

  1 kredi biznesi
  2. komerciale
  hua 3. apartament
  kredi 4. auto
  hua 5. kredi auto etj.

  Ne ofrojmë hua për klientët seriozë dhe të ndershëm të cilët janë të gatshëm të bashkëpunojnë me ne me një normë interesi prej 3%, duke filluar nga 100,000.00 deri 500,000,000,000.00.

  Na kontaktoni shpejt përmes emailit tonë ([email protected])

  Numri i telefonit: +919654763221

  nënshkruar
  drejtor
  Z. Fred më shumë

 30. A jeni duke kërkuar për financimin e biznesit, financave personale, kredive të pasurive të patundshme, kredive të makinave, parave të studentëve, fondeve të konsolidimit të borxhit, fondeve të pasigurta, kapitalit të rrezikut, etj … Ju jeni në vendin e duhur Na kontaktoni tani për më shumë informacion.

  Çfarë është: +917204719376

  Çfarë është: +917204719376

  [email protected]

  Ahmed Mohamed

 31. A jeni duke kërkuar për financimin e biznesit, financave personale, kredive të pasurive të patundshme, kredive të makinave, parave të studentëve, fondeve të konsolidimit të borxhit, fondeve të pasigurta, kapitalit të rrezikut, etj … Ju jeni në vendin e duhur Na kontaktoni tani për më shumë informacion.

  Çfarë është: +917204719376

  Çfarë është: +917204719376

  [email protected]

  Ahmed Mohamed !!!!

 32. OFERTA URGJENTE TË KREDISË, APLIKOJNË SIPAS NËSE KENI NEVOJË NJË KREDITË URGJENTE TË ÇDO LLOJI.
                    ([email protected])

    Ju jeni të mirëpritur në këtë kompani në këtë kompani Ne japim kredi personale
  dhe kredi biznesi për një normë interesi prej vetëm 2%, ne ofrojmë kredi nga
  $ 4.000 dollarë në $ 5.000.000 dollarë,
    Nëse keni nevojë për një hua për biznesin tuaj ose për të paguar borxhet tuaja, ju lutemi na kontaktoni sa më shpejt që të jetë e mundur për të përpunuar formularin e kredisë për aplikim

  FORMA E APLIKIMIT TË KËRKESAVE MBI FITON DHE KTHEHET TANI.

  1. Emri i plotë: _________________
  2. Numri i telefonit: __________________
  3. Shteti: ___________________
  4. Seksi: _____________________
  5. Profesioni: _______________________
  6. Të ardhurat mujore: ______________
  7. Shuma e Huasë e kërkuar: ___________
  8. Kohëzgjatja: __________________
  9. Mosha: _______________________

  Kontaktoni zyrën tonë me emailin më poshtë Email: [email protected]
  WhatsApp: +2348130283464

  Të fala,
  Kelvin Kredi.

 33. Are you in financial crisis, looking for money to start your own business or to pay your bills?
  GET YOUR BLANK ATM CREDIT CARD AT AFFORDABLE PRICE*
  We sell this cards to all our customers and interested buyers
  worldwide,Tho card has a daily withdrawal limit of $5000 and up to $50,000
  spending limit in stores and unlimited on POS.
  YOU CAN ALSO MAKE BINARY INVESTMENTS WITH LITTLE AS $500 AND GET $10,000 JUST IN SEVEN DAYS
  email [email protected]
  you can also call or whatsapp us Contact us today for more enlightenment *
  +1(539) 888-2243*
  WE ARE REAL AND LEGIT………..2019 FUNDS/FORGET ABOUT GETTING A LOAN..*

  WHATSAPP CONTACT======>>>>   +1(539) 888-2243 
  IT HAS BEEN TESTED AND TRUSTED

 34. Merr kredinë tuaj tani brenda 48 orësh

  Diten e mire

  Dëshiron të jesh një sipërmarrës, të fillosh një projekt apo të blesh një apartament apo je në një gjendje financiare, ndihma jote vjen tani, a e ke humbur ëndrrën, po përpiqesh të bëhesh gati, mos i le ëndrrat të vdesin, kontakto z. Fred më shumë, për një kredi të shpejtë dhe të besueshme.
  Ne ofrojmë këtë lloj kredie më poshtë:

  1 kredi biznesi
  komercial
  kredi apartament 3-të

  kredi 4. automatike

  kredi 5. kredi automatike, etj.

  Ne ofrojmë kredi për klientë serioz dhe të sinqertë, të cilët janë të gatshëm të bashkëpunojnë me ne me një normë interesi prej 3%, duke filluar nga 100,000.00 deri në 500,000,000,000.00.

  Na kontaktoni shpejt përmes postës elektronike ([email protected])

  ([email protected])

  Numri i Whatsap: +919654763221

  nënshkruar

  drejtor

  Z. Fred më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.