• |
ide | kryesore

Thomas Muller publikon librin për fëmijë

Paparazzi, Slider

Thomas Muller ka lëshuar publikuar librin e tij të parë për fëmijët para fillimit të Kupës së Botës.


Libri për të gjithë fëmijët shfaq karrierën nga fillimet e përulura në TSV Pahl drejtë rrugës për në lavdinë me Bayern MUnich dhe Gjermaninë.


Gjermani 28 vjeçar u paraqit me krenari përkrah librit, i quajtur “Rruga ime në klubin e ëndrrave”, tregoi se çfarë dëshiron të arrin përmes librit.

“Libri im i parë për fëmijë tregon për rrugën time për në klubin e ëndrrave. Libri është botuar nga shtëpia botuese Friedrich Oetinger dhe synon t’u mësojë lexuesve të rinj se leximi është argëtim ndërsa tregon historinë time se si erdha nga TSV Pahl në Munich”, ka shkruar ndër të tjerash futbollisti në Twitter.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *