• |
ide | kryesore

Analiza/ Krimi është tek “pendimi” i viktimës së përdhunuar

Arkiva, Kryesore

Le të besojmë fillimisht se Taulant Balla, nuk ka qenë në komisariatin e policisë për të bërë presion për lirimin e djalit të deputetit, Rexhep Rahja? Le të supozojmë se edhe deputeti Rrahman Rahja dhe vëllai i tij nuk kanë bërë kërcënime me armë.


Le të bëjmë naivin dhe të bindemi se nuk ka pasur presion politik. Le të dyshojmë se nënoficeri i policisë Emiljano Nuhu e ka fryrë gjithçka për të marrë strehim politik jashtë. Le të pranojmë edhe argumentet që dha Xhisiela Maloku me gazetarin ekstremisht të pavarur Muhamed Veliu.


Pra le të qetësojmë veten se e gjitha ka qenë një manipulim i gatuar ne zyrat e SHQUP.

Lexo më tej:

Dëshmia rrënqethëse/ Djali i deputetit të PS përdhunonte vajzën. Si u kërcënua polici që mori denoncimin

Pse Xhisiela Maloku e mohoi brenda pak orësh rrëfimin horror për djalin e deputetit socialist

Por edhe po bëmë idiotin e mirë sërish ka disa pikëpyetje.

Si ka mundësi që një njeri i akuzuar fillimisht se e ka dhunuar, e ka djegur me cigare, e ka goditur me qytën e armës pa leje ish-të dashurën e tij është ende i lirë dhe pa pranga?

Si ka mundësi që një vajzë 25-vjeçare që ka denoncuar këtë dhunë ekstreme, të tërheqë denoncimin që qëllon të jetë bërë kundër djalit të një deputeti të qeverisë?

Si ka mundësi që Xhisiela Maloku që ka pasur në trup shenjat e dhunës të konstatuara edhe nga ekspertiza mjeko-ligjore, del publikisht në median e Karlo Bolinos për të mbrojtur dhunuesit e saj?

Pra, krim më i madh se shenjat e përdhunimit në trupin e 25-vjeçares është fakti se ajo është rasti tipik i viktimës që detyrohet të mbrojë  përdhunuesin. Në këtë histori një gjë mbetet enigmë: si u detyrua Xhisiela Maloku të lëpinte mbi atë mbi të cilën kishte pështyrë? Si është e mundur që po je pjesë e bandës së Rilindjes, mund të qëllosh me qytën e pistoletës, mund ta djegësh një femër me cigare, mund ta kërcënosh e ta rrahësh dhe përsëri të jesh i lirë.

Ky është thelbi i çështjes që shpjegon më pas se kush ka bërë presion dhe se cili ka qenë rezultati i këtij presioni. Të tjerat a ishin deputetët Taulant Balla dhe Rahman Rahja në zyrën e një komisariati policie, janë cic-mice.

©Lapsi.al

30 Comments

 1. @@@ Si ka mundësi që Xhensila Maloku del publikisht në median e Karlo Bolinos për të mbrojtur dhunuesit e saj @@@ ????

  O anal_ist imadh i lapsit. Ata kane qene ne nje lidhje dashurie prej me shume se 3 vite e gjysem.

  Si ka mundesi qe cifte te martuara shkojne deri ne ndarje dhe pastaj pendohen ? ( ka ndondhr ndonje here kjo? )
  Si ka mundesi qe njeri partner ose tjetri per arsye te ndryshme , xhelozie, dhune, interesi financiar etj mund te shkoje ne nerva e siper dhe te beje denoncim per tjetrin ? ( ka ndodhur ndonjehere kjo ? )
  Si ka mundesi qe nje partner per dashuri mund dhe ta lendoje tjetrin , deri dhe ne vrasje ? ( ka ndondhur ndonjehere kjo ? )
  Si ka mundesi qe ne nje lidhje pasjoni kur njeri nga partneret preferon te ndahet dhe tetri reagon jo normalisht, humb komplet mendjen ? ( ka ndodhur ndonjhere kjo ? ) .

  Mos beni anal_iza bajate se late nam. Nuk jane keto pikat kryesore te ceshtjes.
  Pikat me kritike te ceshtjes jane :
  1) Ka patur presjon nga i ati i djalit mbi ‘viktimen’ ?
  2) Ka patur presjon nga 20 njerez te armatosur mbi komisarjatin e policise qe ai te mos beje detyren e tij ?
  3) Ka patur nderhyrje te politikes ne kete konflikt te dhunshem midis 2 partnereve per te penguar punen e policise ?
  4) Sa te besueshem jane ‘ polici akuzues’ dhe ministria e puneve te brendshme ?

  Per te dy palet ka dyshime te arsyeshme se njera pale eshte e manipuluar nga nje force politike per te plasur tere kete skandal , dhe pala tjeter do te mbuloje nje krim ose mosfunksjonimin e organeve te saj .

  Keto analiza qe keni bere ju jane per njerez me intelekt te ulet. Mua me duket se ju me shume ju djeg se ajo ka bere intervisten tek Carlo Boline dhe jo tek ndonje tjeter.

  1. Ti qenke gomar fare.

   Edhe grua ta kishte ai legen që dhunon një femër ka punë me ligjin.

   Vetëm qelbësirat rilindase e përziejnë këtë çështje dhune ndaj një femre me politikën për të sfumuar ngjarjen.

   Ishalla të ndodhtë ty personalisht, jo njerëzve të tu, që ta kuptosh pastaj se si qëndron e vërteta.

   1. Ja ti je nje nga ata tru shplaret per te cilin ka bere kete anal_ize Lapsi.

    Une nuk kam thene qe problemet midis ciftit qe perbejne shkelje ligjore nuk ka pune me ligjin.
    Une kam thene qe menyra se si e nis lapsi anali_zen eshte shume shkerdhate. Lexoje artikullin

    Pra analiza nis me nje ‘ mea culpa te supozuar’ , pra le te supozojme qe Balla , etj etj …… kjo kjo kjo nuk kane ndodhur. Por……. si ka mundesi qe kjo gje QE NUK NDODH NDONJEHERE ( shkuarja e kesaj vajzes ne polic per te denoncuar) TE NDODHI ?

    Ne gazetari kjo quhet ‘ PARIMI I VERTETIMIT TE ASAJ QE SUPOZOHET E GENJEHETR DUKE MOS I LENE ASNJE SHANS REAL NGJARJES ALTERNATIVE QE VERTETON QE AJO ESHTE VERTET GENJESHTER.’

    Gazetari e keqe

    1. Në komentin e parë je krejt kontradiktor me veten dhe me atë që duhet të besohet si e vërtetë dhe që është akuza e ish nënkomisarit për deputetin dhe policinë.

     Kjo akuzë sidomos ndaj policisë nuk është e para, kujto rastin Zagani.

     Ndërsa politikë filluan të bëjnë rilindasit duke akuzuar PD.

     Polici ka qenë seriozisht i rezikuar që ka arritur deri tek denoncimi.

     Duhet të jesh i çmendur që të bësh akuza të tilla kaq të rënda duke e ditur se do të kesh armiqësinë e një lukunie kriminelësh të rrezikshëm.

    2. Nuk kisha lexuar komentet poshtë replikës tënde dhe bëra përsëri replikë.

     Lexova më poshtë komentet e tjera dhe pashë se disa rilindas të veckël më kishin batërdisur me të shara me një lloj fjalori dhe histerie saqë nuk di çfarë të them.

     Verehet se komentuesit janë ndarë një pjesë në mbrojtje të policit denoncues dhe vajzës së dhunuar dhe një pjesë kundër tyre.

     Shiko me vëmendje çfarë fjalori dhe varfërie mendimi kanë ata që janë kundër policit dhe vajzës.

     Krahasoje veten tënde me ta.

     Ama jeni në një grup.

     Të ftoj të largohesh nga ai grup se ti nuk je si ata që nuk dijnë gjë tjetër veç të shajnë dhe ofendojnë.
     Ndjesë për fillimin e replikës së komentit të parë.

     Tung!

  2. g.gj trego sa HER ROSHI TE K PERDHUNU NE GRUP;SA HER TRESHE KAN BER ME TY,duke ti zer er birat ,pra bythen,gojen,e kerthizen.trego kur ta fuste frroku te vinte me mir,apo ishte prenga me i mir,a mos ishte ndoka.g.gj ty trut ti paskan qir enveri e rilindja se nuk do te ishe kaq bastard ndryshe.

  3. Lexo Kodin Penal o njeri!
   Ligji të ndalon të kryesh dhunë edhe mbi fëmijën tënd e jo më mbi gruan tende!!
   Nuk përmende asnjë herë dhunën e ushtruar ndaj vajzës “që në inat e sipër” e paskan bërë?..
   Ty te djeg si “Rilindës”?
   Nuk ka rëndësi nga cili krah politik vjen dhuna, me që krahu politik qenka shumë I rëndësishëm për Ty.
   Ajo quhet abuzim me pushtetin.
   Bëj llogaritë vetë…. Po të kishe vajza juaj në të njëjtën rast ?! Ç’farë do të bëjë Ti?!

  4. 4) Sa te besueshem jane ‘ polici akuzues’ dhe ministria e puneve te brendshme ?

   Si mund të vesh shenjën e barazimit midis policit akuzues dh ministrisë që akuzon polici?

   Polici ka dokumentet që provojnë ankesat e bëra në ministri.

   Ministria a e dokumenton dot që nuk e ka marë denoncimin dhe veprimet që ka kryer?

  5. Ty G.Gj. te uroj te te ndodhe e njejta gje. Vetem keshtu te vijne mend ne koke.Pak rendesi ka kush taben, ama te ta bejne!

 2. Është një lloj si rasti i Babales.

  Duhet të jesh i çmendur ose idiot që të ngresh akuza kundër personave të rezikshëm.

  1. Ne rilindasit ta qijme ate motren , mamin, gjyshen , hallen , tezen edhe macen dhe qenin e shpis moterqiri i mutit.

   yyyy prostitue plehrash qe ben incest me tet moter.
   Ju kemi qire, po ju qijme dhe do ju qijme. Akooma nuk ju eshte mbushur mendja ?

   1. Berti çunat e kurvave ofendojn pa shkak ne familje.
    Dukesh qe ke probleme ne familje dhe kompeson me te shara
    ate qe ti kan bo femrave te familjes realisht.Shko tek psikologu
    se do perfundosh psikiatri kaq i frustruar sa je ti.Sherim te shpejte.

   2. O ju rilindasit e gjorë unë ju mirëkuptoj ju kur përpiqeni të mbroni rilindjen se për këtë punë në fund të fundit paguheni.

    Por, nuk kuptoj se pse duhet të shani një komentues, cilidoqoftë, kur ai nuk ka asgjë personale me ju, aq më tepër të shara kaq të ndyra dhe të turpshme që vetëm ju ju turpërojnë, nqs e njihni turpin.

 3. Si ka mundesi.qe Edvin Rama ka mbledhur vetem llumin e shoqerise shqiptare rreth vetes?Lista ordinereve
  te “rilindjes” neper Bashkite e rretheve qe jan larguar dhe punojn akoma,eshte pa fund,por me te famshmit jan
  keto(dhe lista shtohet),
  Armando Prenga,Tom Doshi,Termet Peçi,Mark Frroku,Arben Ndoka,Artur Bushi,Elvis Rroshi,Saimir Tahiri,Fidel Ylli,Paulin Ndreu, Luan Harusha,Fatmir Xhafaj,Jurgis Çyrbja,Rrahman Rraja,Gramoz Ruçi,Taulant Balla…..Edi Rama,Erion Veliaj

  1. Edhe unë e përmend nganjëherë këtë listë por nuk kam kujtesë të fortë politike dhe nuk mbaj mend shumë emra.

   Mirë bën që na e freskon kujtesën.

  1. dushk ti je mut dushku e dhjerje ruqi,shurr spartak brahe e kak taulant balle.ik qoi nenen me motren e mitur xhelilit se te qijn ty pastaj balili,tahiri e habili.

 4. bert ty rama me qelbesirat e tij roshi,doshi,frroku,ndoka,balla,artur bushi,ndoka,xhelili te paskan qir ne qenef negjmije me kok ne mut,se keshtu e keni merak ju qelbesirat ,kurse nenen e motrat ti kan fut ne qenef me kemb ne mut e keta siper tyre.ik o bastard se po te pret froku ti qon gruan per ballen sonte,per shullazin motren,nenen per balilin,vllaun per roshin e keshtu me radh.sperm satalini jeni ju.

 5. u rracen rilindasve qelbesir erdogani,vuqiqi e tsipras ju shkerdhefshin ,ngase vetem keta ju kan mbet shok.rames nuk ja mbushi meta me ngjal e pall lalzi gojen e lere bert,dushk,e disa te pa emer te ju mnush rosh piliku e erionka jasteku griseld.

 6. Shikoni nje detaj interesant. Te intervista e vajzes per te mbrojtur faktin qe komisarjatet kishin qene porfesionale shprehet….ne komisarjatin 3 dhe 6 me kane prite mire dhe me kane marre kallzimin….pyetja qe lind eshte perse duhet te shkonte te te dyja komisarjate kur mund te mbaronte pune te i pari…kjo vajze eshte detyruar te mohoje cka ndodhur…

 7. Maskarellek i tere kur nje trill femre fryhet politikisht nga llumi i gazetareve dhe policeve te qelbur dhe korruptuar

 8. Ftesë për komentuesit jo rilindas!

  Mos u fëlliqni edhe ju si qelbësirat rilindase duke përdorur sharje dhe fjalë të ndyra që nuk shkojnë në asnjë vend e jo më në një portal informues e edukues.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu