• |
ide | kryesore

Të arrestuarit e grupit Bajri kërkojnë lirimin nga burgu

Lajme, Të fundit

Gjashtë nga nëntë të arrestuarit si pjesë e grupit kriminal “Bajri” janë shprehur kundër masës së sigurisë “arrest me burg”, dhe kanë kërkuar lirinë. Avokati i tyre Arbër Hoxha ka depozituar kërkesën e këtyre të fundit, për lirim nga burgu dhe një masë më të lehtë sigurie. Grupi i “Bajri” akuzohet trafik ndërkombëtar droge, armëmbajtje pa leje, vrasje të mbetura në tentative, trukim ndeshjesh dhe shumë veprimtari të tjera të paligjshme.

Kërkesa është firmosur nga:


Safet Bajri

Ilir Rustemi

Emrah Plaku

Ismet Idrizi

Denis Brajoviq

Klaudio Hoxhalli.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu