• |
ide | kryesore

Kryemadhi godet firmën Salillari: “Mos u ngoptë se i mori të gjitha”

Arkiva, Kryesore

Kryetarja e LSI Kryemadhi e cila iu bashkua sot protestuesve të Unazës së re ka paralajmëruar qeverinë që të mos prishë shtëpitë e tyre dhe i ka dhënë ultimatum kompanisë Salillari fituese e nje prej tre tenderave me vlerë 40 miliinë euro, që mos guxojë ta bëjë këtë akt.


“I bëj thirrje Salillarit që mos u ngoptë inshalla se i mori të gjitha, që mos u afrohet shtëpive të banorëve për ti prishur” tha ajo.


Dyshimet e opozitës janë se tenderi për këtë segment të unazës është i manipuluar se në të tre garat e zhvilluara për të ndarë paratë, ka pasur një konkurent të vetëm fiktiv që është futur në lojë pa dorëzuar ofertë (lexo poshte).

Protesta e unazës/ Si doli në pah një vjedhje gjigande

Kompania Salillari është akuzuar edhe më parë nga Top Channel për shkatërrim mjedisor dhe tendera okultë, por tani kur dyshimet e opozitës janë se ajo nga njëra anë fiton gara të dyshimta me paratë e buxhetit dhe nga ana tjeter nxjer qytetarët nha shtëpitë e ka bërë Monika Kryemadhin ta shohë si një target perfekt të denoncimit të politikave të kësaj qeverisjeje.

©lapsi.al

 

15 Comments

 1. hahaha flet MONA dhe LIKJA, ti kryemaune bashke me ate pederastin filo-rus qe ke per burre jeni jo te pangopur, por rrenim, e mizerje, kancer!. Hoxha, Alia, Salillari, fusha, mane, kastrati, rama, berisha, ruci, taci, devolli, dade, veliaj e disa te tjere jeni armiq te kombit shqiptre, ju jeni organizata mafioze anti-shqiptare. Do t’ju vije dita 😀

 2. O Cela i OSHE na jep drita se po behen 24 ore pa drita qe nga Berzhita e deri Ne Krrabe shumica me PS meqe vetem ky pazar ju bind per turp. Nuk ka asnje difekt por nuk kane uje hidrocentralet e ju nuk keni kokerr leku me ble jashte per popullin se “ashtu eshte nji muhabet”. Qelbesira.

 3. Atje te rrini,hic mos u dorezoni sepse edhe Moniqa shkon dhe fle tek gjiri i lalezit me 11 banjo,kurse ne mengjez vesh kepuce te thjeshta dhe bashkohet me ju “qorra”.Turp te kete Salilllari qe i mori te gjitha per vehte dhe nuk dha ndonje pjese edhe gruas se presidentit macok.

 4. Degjoni o milet po flet mona po I qan hallet popullit por femijet I ka ne angli per shkolle,vet nuk dihet ku e ngrys te Vila ne lalez,ne bllok apo ne …………kjo eshte mona qe doli per te kapur pjesen e vet,se luli e ka fituar nga firma viktorja,kujdes o milet shpellare

 5. Ju te opoziçkes nuk ju ka ngel tjeter, vetem te mallkoni si plakat qemoti,sepse kryellumi ju paguan qe te kritikoni, por Jo ta rrezoni. Kujtoni se do u jape qeverisjen ne tavoline! Thomeni nje rast qe ky doç e ka mbajtur fjalen. Ju do mbani prasin ne dore deto diten qe ai te ngordhe.

 6. Opozite ne shqiperi qe punon per te miren e per te ardhmen e popullit nuk ka, atehere lereni ramen te bej punen qe ka nisur rehat..
  Ata qe e vodhen dhe shkaterruan shtetin prej shum vitesh nuk vihen me ne qeveri, e ardhmja eshte e nesmja ne vazhdim dhe jo e djeshmja e kaluar..

 7. Aha Stalin kot e ke! Tashme s’ke me burrni qe kur i vure vetes emer femre, madje thone se ke filluar te matarohesh ne sum. Perfundimisht je nje pederast i ndyre.

 8. Mire o pederasti i partise mire akoma me te rene bythes merresh, Shkruaj dy fjale per udheheqsin tone se po na i shajne ata te Saliut.

 9. Prap moj Stalinke!? Ti mendon se ashtu sikurse ti behesh zagar i Saliut ashtu dhe kushdo tjeter eshte zagar i dikujt. Intelekty yt nuk harrin te perceptoje se ne kete bote ka edhe njerez qe nuk behen skllav i askujt por i punes dhe nderit.
  Por e perseris se sic te kame thene dhe me pare nuk eshte totalisht faji yt, por i familjes dhe mjedisit ku je rritur.
  Gjithsesi je pak me shume se nje idiot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu