• |
ide | kryesore

Parashikimi i Nostradamus/ Në 2019-ën nis Lufta e Tretë e Madhe, e para Franca…

Lapsi Leaks

Parashikuesi i famshëm Michel de Nostredame, i njohur ndryshe si “Nostradamus”, pavarësisht se u nda nga jeta para 400 vjetësh, ende nuk është shuar ekzistenca e tij. Arsyeja kryesore është një libër i shkruar në vitin 1555, i titulluar “Profecitë e Profetëve”.

“Les Propheties” është një koleksion prej rreth 1000 katërkëndëshash, ose vargje me 4 rreshta, që thuhet se kanë parashikuar një numër ngjarjesh të ardhshme.


Profecia e Nostradamus për 2018/2019 përfshin nisjen për Luftën e Tretë Botërore, pasi disa e interpretojnë atë, me një konflikt që fillon në Francë dhe përhapet në të gjithë Evropën dhe botën.

Profecia përfshin edhe disa fatkeqësi natyrore në Perëndim, të cilën shumë njerëz i interpretojnë si zjarret këtë vit në Kaliforni, Bregun Perëndimor të vendit perëndimor të Shteteve të Bashkuara.

Mundësia e dytë do të ishte që kompetencat në botë po përpiqen të sjellin “parashikimet” e Nostradamusit, duke i bërë kështu njerëzit të pranojnë më lehtë luftën. Ose, gjithmonë ekziston mundësia e tretë që të gjitha parashikimet janë koincidenca.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu