• |
ide | kryesore

Video/Studenti Ramës: “Ti je mashtruesi më i madh, gogoli që tremb fëmijët”

Syri i Lapsit

Arbër Dervishaj studenti i finances u be ai qe i ka thene Edi Rames fjalet me te forta ne sy qe kur ka filluar protesta dy javore.

''Jeni mashtruesi më i madh në vend'', kështu i drejtohet një student tjetër kryeministrit. 👊👏

Publiée par Qytetarët Për Parkun sur Mercredi 19 décembre 2018

8 Comments

 1. Studente te paedukate! Nuk i flitet nje me te madhi ne moshe ashtu, ai mund te ishte babai i juaj. Nuk i flitet ashtu kryeministrit te vendit!

  1. Kur kryeqafiri ka gjashte vjete qe Shane vjedhe talle e injoron popullin e vete eshte e moraleshme zonja mimi ? I thone nje shpreje nga anet tona Dikur ke gelltitur nje luge corbe e vjene nje dite qe e vjelle tere jeten. Prandaj duhet ti uleni ne gjunje ketij populli si nje i perulur para zotit se populli eshte sovrani. Ju jeni sherbetori. Dhe ne funde te kesaj pergjigje une nuk ju lutem por po ju them i sherbeni ketij populli se e keni per detyre mjafte Ne

  2. O te qifsha edukaten ty e c’te permban pragu. Ai po vjedh nga 30 mil euro dora, ju keni marre urdher nga selia te na tregoni edukaten. Edukata meritohet nga sjellja, jo nga fakti qe je plak, se mund te jesh edhe plak ordiner qe ke bere 1001 te zeza ose me keq akoma, militante debila si puna juaj. Perpara se te kerkoni edukate na kerkoni falje qe e shnderruat kete vend ne nje hale te madhe, ca nga vjedhja, ca nga mefshtesia, ca nga budallalleku e ca nga mos hapja e gojes qe ne jemi detyruar sot te ngreme zerin edhe per ju. Brez copash mishi me mendesi komuniste jeni. Me mire nje i paedukate i ndershem se nje i edukuar qe te rrjep o e rrjedhur.

 2. Kur kryeqafiri ka gjashte vjete qe Shane vjedhe talle e injoron popullin e vete eshte e moraleshme zonja mimi ? I thone nje shpreje nga anet tona Dikur ke gelltitur nje luge corbe e vjene nje dite qe e vjelle tere jeten. Prandaj duhet ti uleni ne gjunje ketij populli si nje i perulur para zotit se populli eshte sovrani. Ju jeni sherbetori. Dhe ne funde te kesaj pergjigje une nuk ju lutem por po ju them i sherbeni ketij populli se e keni per detyre mjafte Ne

 3. Kur kryeqafiri ka gjashte vjete qe Shane vjedhe talle e injoron popullin e vete eshte e moraleshme zonja mimi ? I thone nje shpreje nga anet tona Dikur ke gelltitur nje luge corbe e vjene nje dite qe e vjelle tere jeten. Prandaj duhet ti uleni ne gjunje ketij populli si nje i perulur para zotit se populli eshte sovrani. Ju jeni sherbetori. Dhe ne funde te kesaj pergjigje une nuk ju lutem por po ju them i sherbeni ketij populli se e keni per detyre mjafte Ne

 4. Ooo ti qifshim te gjith ropt e shpis o Mimi pidh shpella moj rrac kurve s te vhe turp ste vje . Ai vjedh dhe ti i thua baba, ai gomar e ka deklaruar vet se femijet e mij mi ka ber babai kurse ti i del zot , ik moj rrac muti se ju te gjith njilloj jeni

 5. Jo me parti si banda qe i kane kthyer zgjedhjet ne konkurs krimi.
  Te shkrihen partit te menazhohet shteti me njerez teknik qe vetofrohen si profesioniste inteleketual me integritet jo te partive ,jo te sigurimit medaljepublke mekohe te baranarteper te gjithe kusejcilite ofrohet nga komunteti ku banon apo ku konfirmohet ne at grup interesi.
  Jo me parlament bixhozi por njegrup i ngushte teknokrate qe pergadisin ligje me grupe interesi dhe hidhen ne votimte drejtperdrejte.
  Demokraci te drejtperdrejte me kontrate publike te nenshkruar me pasoja juridike dhe kontroll te jetes dhe veprimtarise te menazhuesve te shtetit para dhe pas mandatit 4-vjecar..Gjithcka me votim publik.Niveli administrativ me konkurs ku nje pjese e vleresimit te jete pas aprovimit te grupit ku
  personi ka pas performance.veprimtari.Kjo demokraci e drejtperdrejt duhet te jete baza menaxhuese ne bote. MJAFT ME ME LOBINGJE MAFIOZESH !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu