• |
ide | kryesore

Foto/ Këta janë yjet e rinj të ekipit të Ramës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Meqënëse pjesa dërrmuese e ministrave të rinj që emëroi sot, ishin të panjohur për publikun dhe vetë Partinë Socialiste, Edi Rama ka vendosur të publikojë pak kohë më parë një foto ku ai vetë gjendet i rrethuar nga “yjet” e përzgjedhur të ekipi të tij.

Shefi i Rilindjes, pasi spastroi nga radhët nga ata që dikur i paraqiti si suksesin më të madh të qeverisjes së tij, tani është shfaqur në mes të një grupi rilindasish të rinj, të cilëve u ka ngarkuar të rilindin një pjellë që ka dështuar tashmë.

Kryeministri, i cili është kujdesur që ekipin e tij ta bëjë të njohur nëpërmjet kësaj fotoje, ka harruar të shënojë me shigjetë mbi kokat e secilit edhe emërin përkatës. Në këtë mënyrë, edhe publiku i gjerë, edhe socialistët e vecantë, do të mund të lidhnin emrat  me figurat.

Ministrat që u larguan:

Senida Mesi, Zv.kryeministre

Arben Ahmetaj, Ministri i Financave

Damian Gjiknuri, Ministër i Infrastrukturës dhe energjisë

Ditmir Bushati, Ministër i Jashtme

Lindita Nikolla, Ministrja e Arsimit

Niko Peleshi, Ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural

Sonila Qato, ministre e Sipërmarrjes dhe Biznesit

Mirela Kumbaro, Ministre e Kulturës

Ministrat që i zëvendësuan:

Erion Braçe, Zv.Kryeministër

Anila Denaj, Ministre e Financave dhe Ekonomisë

Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe energjisë

Gent Caka, ministër i Punëve të Jashtme

Besa Shahini, ministre e re e Arsimit

Blendi Çuçi, Ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural

Eduard Shalsi, Ministër i Sipërmarrjes dhe Biznesit

Elva Margariti, Ministre e Kulturës

Elisa Spiropali, ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin.

10 Comments

 1. KETA JANE KLOAN KU JANE SOCIALISTAT SHQIPTARE KU JANE NJERZIT E THJESHT TE SHQIPERIS CJAN KETA GJAFILA NGA VIN E KUSH I SILLLI NE SHQIPERI NJERI KA ARDHUR PER REALIZIMIN E COPTIMIT TE KOSOVES KETE E DIM SEPSE KRYEGUZHINJERI ESHTE RAMA QE E KA PREGATITUR GJELLEN DHE E MBAN TE GATUAR PER TA SERVIRUR NE MOMENTIN E DUHER DHE PO AFRON I DUHET QE TE FUS SHIPERIN SHQIPTAREN NE LUFTEN BALLKANIKE MOS TJU DUKET E HABITESHME TE TJERET SORJAN JANE UNE NUK KAME ASNJE KUNDERSHTI PER BRAQEN SOCIALIST POR KETA TE TJERET JANE TE GJITHE SHOQATA TE BURRAVE TE GRAVE E GRAVE TE BURRAVE SORJAN

 2. Jane per te qare hallin. Te isha ne vendin e tyre, nuk do enpranoja kurre ne kete situate. I bie te lajne haqet e Rames.

 3. Secili prej tyre kerkohet nga Manchester City qe eshte i gatshem te paguaje nga 200 deri ne 400 milione euro ne varesi te performances

 4. keta jan MUTI taze per delet,lopet,gjelat,gicat,ngelsit dhe kazanet.kush nuk e kupton te ik qe tani ti lepij bythen rames,jy sapo pari nji treshe me shalsin e ditmir bushatin.

 5. Me keta qe ka vendos, sidomos ne 3 – 4 ministri kryesore pretendon te fitoje zgjedhjet. Edhe mundet??!!
  Po pse e la deri tani qe e telendisi popullin dhe ekonomine ne pike te hallit, me ato kafshet analfabete funksionale??
  Brace eshte i vetmi qe merret me pune te mirfillte. Nuk ka tjeter me te mire, ka lujte gurin e rezerves. Caci nuk pranon te perfshihet ne administrim. Nuk don telashe

 6. E keqja nuk jane ministrat o popull,e keqja e qeverisjes eshte ky palla i gjate qe asnje nga gjoja reformat e tij nuk dha rezultat.Ky mer ministra anonime per ti pasur per te ngritur doren kur i duhen dhe per t’i kryqezuar kur do t’i shpetoje pergjegjesise.Duhet hequr ky sher-budalla nga KM qe shqiptaret te mund te shpetojne nga mafia ne pushtet

 7. Dy fjale per ate -Nikon -e-Peleshit-kam per te shkruar;Te mori ne qafe Edvini o katran me boje si minister i bujqesise qe ishe tju kishe thene fermereve qe te mos e degjonin ate psikopatin Edvin-kur ju drejtua korcareve mos mbillni-Patate-ata nuk mbollen ,tani vajti patatja 1000 lek te vjeterkg,mos mbillni qepe por mbillni molle dhe qepa shkoi 1200 lek te vjeter kg,kurse mollen ata e shiten me 250l te vjeter kg.Dhe kete vit o Niko prej Leshi fermeri doli si rruajtur qethur tani -suksese -ne jete-Te shohim ate -CUCEN-qe nuk ka fare haber nga bujqesia si do ecin fermeret .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu