• |
ide | kryesore

Reagimet e deputetëve socialistë gjatë emërimeve dhe shkarkimeve, përloten Braçe dhe Nikolla

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama shkarkoi ditën e sotme 8 ministra dhe zëvendëskryeministren Senida Mesi. Ky ndryshim i beftë në qeveri ka qenë jo i lehtë për t’u kapërdirë për disa nga ministrat e shkarkuar dhe tepër emocionues për të emëruarit.


Një nga emërimet më të papritura, ishte ai i Erion Braçes në postin e zv.kryeministrit.


“Ajo duartrokitja në sallë do të thotë më shumë se çdo gjë tjetër”, u shpreh Braçe.

Më poshtë, disa nga reagimet e ministrave të rinj dhe të atyre që u larguan gjatë Asamblesë së PS.

5 Comments

  1. Keto jane -perpelitjet-e fundit te nje qeverije mashtruesish dhe gllaberuesish i gjati mundohet te mbahet pas -furces-tani .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu