• |
ide | kryesore

Studentët përplasen me rojet private të fakultetit (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Një grup studentësh është përplasur fizikisht me rojet private të Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit. Forcat e sigurisë nuk kanë lejuar grumbullimin e tyre në ambientet e fakultetit.

Në video shihet njëri prej tyre që gris një nga njoftimet dhe më pas i flak telefonin studentit që po e xhironte. Kjo ka shkaktuar tension. ©LAPSI.al


2 Comments

  1. Mai 1968,ne France u ngriten studentet ne protesta masive per te drejtat e tyre dhe demokratizimin e shoqerise.Perkrahja ishte e menjehershme nga te gjith universitet,nga shoqeria civile si edhe vende te
    ndryshme te Botes.Qe atehere,Policia ndalohet me ligj te hyje ne Universitete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu