• |
ide | kryesore

Lady Gaga i rrëmben rolin Beyonce-s

Paparazzi, Slider

 

Producenti, skenaristi dhe për herë të parë edhe regjisor për ‘A star is born’, Cooper, ka pasur një karrierë të gjatë artistike, por pavarësisht kësaj nuk ishte e sigurt prania e tij në film si aktor kryesor. Ka qenë Clint Easwod, i cili e bindi të merrte përsipër këtë projekt, që rezultoi shumë i suksesshëm.

Interpretimi i Cooper në rolin e Jackson Maine, ka marrë vlerësime maksimale dhe çmime të shumta në eventet e ndryshme kinematografike.

Gjithashtu edhe Lady Gaga është vlerësuar shumë nga kritikët. Megjithatë siç u përmend dhe më sipër është zbuluar se këngëtarja nuk ka qenë zgjedhja e parë në këtë film. Në fillim ishte menduar që personazhi protagonist të ishte Beyonce dhe filmi u shty për disa kohë që t’i jepte mundësi këngëtares të përfundonte shtatzëninë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu