• |
ide | kryesore

Dokumenti/ Qeveria shpërbleu me para komisionerët e vettingut

Arkiva, Kryesore

Në këtë vit kur qeveria ka shtrënguar ripin, kur kryeministri i thotë studentëve kaq para kemi, kur për 31 dhjetor pensionistët u ‘qerasën” vetëm me 5 mijë lekë, ata me të cilët Rama është treguar dorëlëshuar, janë njerëzit që po bëjnë vettingun e gjyqtarëve dhe prokurorëve.


Të akuzuar shpesh se po shtrëmbërojnë shpesh idenë fillestare të reformës në drejtësi dhe se po i seleksjonojnë gjyqtarët dhe prokurorët sipas kritereve politke, ata duket se kanë kaluar një vit të ri të lumtur.Kështu, nga një vendim i këshillit të ministrave i botuar në fletoren zyrtare (që shihet më poshtë), kuptohet se Komisionerët e komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Komisionerët Publikë dhe anëtarët e Kolegjit të Apelimit për punën e tyre të shkëlqyer kanë marrë nga një pagë të plotë.

Më interesant bëhet fakti se pagat e tyre janë më të mëdhatë e vendit, i kalojnë 2 mijë eurot duke vërtetuar kështu tezën që mbretëron në qeverisjen e rilindjes: Kush fiton më shumë shpërblehet akoma dhe më shumë.

Por e bukra nuk mbaron këtu. Me 80% të pagës së tyre janë shpërblyej edhe këshilltarët Ligjorë ndërsa me një pagë plus edhe punonjësit e administratës.

Me siguri që gjyqtarët e pavarur të vettingut nuk kanë mbetur të pandjeshëm nga kjo zemërgjerësi e qeverisë Rama.

©Lapsi.al22 Comments

 1. Artikull debil .
  Tamam per Ari karin, Stalin inatciun, Xixen gojendyri dhe trushpelaret e tjere te ketij portali.

 2. Dhe akoma -rrace muti-nuk ka kaluar -pagesat e pa punesise,-te ndihmes ekonomike -te muajit Dhjetor sot 17 janar 2019 qe marrin nga 100 mije lek te vjeter dhe ndihma ekonomike 35 mije lek te vjeter.Po per kte shtrese nuk paske para per legetyrat e vetingut qe marrin nga 1000 e kusur euro paske.?Kur i vonon keto pse nuk i jep me kamate vonese o monster po per drita e uje nje dite te vonohen i mban me kamate?

 3. O i pa emeri i -ridhjerjes-shkronja dhe shifra te vesh pseudonime ti nje kavje mbetesh, ti bej -zhurmuesin-dhe kruaje bythen me te tere .

 4. Sipas ketij artikulli komisioneret duhet te benin pune vullnetare !!! Si ne kohen e Vekes…
  Nuk e dini ju qe dhe rrogat e deputeteve te PD-se qeveria i paguan? Po ata si e kane “ndjeshmerine” ndaj qeverise ?
  Gazetaaaar te hengert mortja. Nivel handikap…

  1. bambi i qenefit negjmije ku szalini ,enveri si ramen e ballen ne goj e tru ju ka qie.edhe mutit mjalt i thoni si dikur tek eberi barit qe i thonit sup

 5. O bambu po pse nuk shkruan dy rreshta per pagen e nje komisioneri qe merr 2000 mje euro dhe pagen e nje punetori qe mer as 200 euro ne muaj po na ben paralelizma me pagat e deputeteve te PD-se ketu ne kete mes je ti -Handikap-

  1. Shume pak u kan dhen. Ne krahasim me ato qe do vidhnin ata qe u fshin nga vetingu. Vazhdoni punen mos lexoni artikujt e SHULLAKUT qe i shkruan me laps ne byth.

 6. Spo shuhen krymbat e hales nga sarajet e surelit te gomarit KM pa henger m… dhe mbrojtur thiun emadh dhe ata qe ishkojne pas

 7. Redaktor. Ky eshte tregu i lire, kapitalizem. Nese te pelqente sistemi i meparshem, merr rrugen per ne kore te veriut.

 8. Xhek London; zotrote na i servir -treg te lire-kapitalizem -allishverishet me parate e taksa-pagueseve shqiptare.Ate here sipas teje or-Xhek-ne kapitalizem na qenkerka han pa porta te gllaberojme dhe te vjedhim sa te duan -Treg te lire quaje atje ku shet lakra e qepe dhe patate ore -Xhek-dhe jo treg te lire me parate e popullit.Ju kapitalizmin na e dini si rend pa rregulla pa ligje ,pa kordinime po me sa duket ju idhtaret e sistemit te kaluar e paski kuptuar dhe po e aplikoni -kapitalizmin–rrok dhe rrembe.

  1. Redaktor

   Po te mos ishte kaq idiot sa je, do ta kuptoje qe puna kryesore e komisionereve eshte te fshinin nga sistemi gjyqesor ato qe vidhnin pare e gllaberonin prona. Sic e tregojne rezultat e deritanishme qe jane pershendetur nga i gjithe spektri nderkombetare, komisioneret kane bere pikershit kete pune, nuk e kuptoj pse ju djeg kaq shume ju idhtareve te pagesave te uleta.

 9. TI nuk e meriton pseudonimin-indiferent-ti qenke -gjithperfshires-qe punuake ne zyrat e kesaj qeverie -larg-pamse-qe nen udheheqjen e kesaj atdheu ine i dashur ka bere hapa vigane drejt zhvillimit ekonomiko-social.Sipas teje o njeriu i partise keta -”c’komisioneret-na paskerkan pastruar ata qe vidhnin dhe kane lene ata ”te ndershmit” .jo more -gjithperfshires dhe indiferent i kapitalizmit kane kalur vetingun te gjithe -iso mbajtsit -=dhe mbuluesit e trafiqeve dhe krimeve ,kane kaluar te gjithe ata qe -Marku ,Prela i kane ne canakun e tyre o njeri indiferent i trurit te kokes.

  1. redaktor idiot

   komisioneret e vettingut nuk punojne nen urdhrat e qeverise, jane strukture me vete e monitoruar nga nderkombetaret, por si idiot i palexuar qe je nuk ke se nga ta dish.

   shendet edhe vazhdo me te sharat standarte se helbete aq di aq ben.

 10. Nje here Stalin, me pas me emer femre, Redaktor, bejtexhi,….etj., etj.
  Stalin, nese mer dicka nga partia hallall! Po nese komenton vetem per pasion e ke hallall te te thuash se je kokra e Boles.

 11. i ka nxjerr rama ne sulm. u ka ardhur urdhri “skenderbeuuuuuuu”….. kshu me fal….. “komentoniiiiiiiiiiiiii”

 12. Ky i- pa emeri i ridhjerjes-na qenkerka ekspert i sigurimit te shtetit ky i i futka ne nje thes te tere -”te pandehurit”si qe moti me nje pretence ose me sakte me -nenin-55-se denonin si ate te agjitacion e propogandes dhe ate qe kishte vjedhur .Ky te tere komentueseve ju paska bere -grafine-dhe ju drejtohet me te njejtin pseudonim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *