• |
ide | kryesore

Autostrada Tiranë-Durrës hapet nga të dy krahët

Lajme, Të fundit

Autoritet Rrugor Shqiptar bën me dije se kanë përfunduar punimet brenda afatit në trupin e rrugës tek dy tombinot të lokalizuara në afërsi të zonës së Qafë Kasharit.

Sipas ARRSH-së rruga është hapur dhe qarkullimi i mjeteve në Autostradën Tiranë-Durrës është normal me 2 korsi në të dyja drejtimet.


Aktualisht po punohet jashtë trupit të rrugës për përfundimin e pusetave në hyrje dhe në dalje të tombinove.

 

1 Comment

  1. ARRSH -ja duhet te rregulloje kufizimet anesore pasi jane hequr pengesat dhe makinat futen nga cdo ane, gjithashtu duhet rregulluar ndricimi i inauguruar para 3 vjetesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.