• |
ide | kryesore

“#Edheunë”/ Nisma që po përhapet në rrjetet sociale për zgjedhjet e 30 qershorit

Lajme, Të fundit

“#Edheunë”. Kjo është nisma që orët e fundit ëshjtë shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale. Por çfarë kuptimi ka?


I pari ishte regjisori dhe karikaturisti Bujar Kapexhiu i cili deklaroi publikisht se në 30 qershor nuk do të votonte, por do të përpiqej t’i pengonte ato duke pranuar të shkojë në burg.


Më pas atë e kanë përqafuar edhe artistë dhe politikanë të tjetë si aktori Neritan Liçaj, regjisori Robert Budina që u pasua edhe nga ish-ministri i jashëtm Besnik Mustafaj, etj. ©LAPSI.al


23 Comments

 1. Ky duhet ti shkoje te keqes deri ne fund. Megjithe lektyrat e nderkombtareve. Kete ky popull qor e mendje lehte dhe totalisht i papergjegjshem duhet ta shijoje deri ne fund megjithe fyturen e pafytyre te vertete. Dhe nga ana tjeter meta duhet te largohet. Dhe te gjithe kandidaturat trafikante droge prostitucioni e femijesh duhet te shperfaqen me se miri ne televizione. Nxirjani fytyren e vertete kesaj qeverie moster.

 2. mire pra edhe NE inicjojme nismen #LETAPROVOJNE te shofim se kush do fali i fituar. individet si ky populli do ti zhgarravisi si karrikaturat e tij dhe ndetkombetaret do ti varrosin

  1. Or John
   Kot ti rron
   Dicka harron
   Democraia perparon!!??

   ASNJE NE V O T I M E.
   Sepse nuk ka zgjedhje,zgjidhni plazhin!!

   Shihemi me 30 Qershor 2019 n’TV!!!

 3. bravo kujt i ka shkuar ne mendje kjo gje,ju jeni figura me vlere ne kete vend dhe veprimet tuaj jane nje shkendije per miletin,edhe mua le te me cojne ne burg.do pengoj me gjithe forcen qe kam per ta penguar sadopak kete katraudhe

 4. Idiotet e dobishem duhet te votojne te lire.
  Termet, termet duhet mbi boset e krimit te pushtetit, qe vazhdojne te kercenojne dhe paguajne njerez per te votuar.

 5. Ishalla e ka seriozisht. Un personalisht do vete ne te gjitha qendrat e votimit te njesis time, gjasme nuk po e gjej dot se ku te votoj. Do zoti me del perpara ndonje nga keta tipat, qe mendojn se mund te ndalojn njerzit per te votuar. Opo vetem te me shohin pak shtrember, vet aq. Vetem mos dergoni gra..

  1. Ojohn
   Rron bleta ne maje te malit
   Rron miza me bythe te kalit
   Sa larg je ti nga kapexhiu
   Sigurisht ti je miza.
   Ska per tju prek njeri me dore
   Vetem gjermani do tju numeroje
   Kjo vote do te jete e hapur
   Sic e do pjerini.

 6. Te gjithe kuaj te ngordhur por shume te majmur nga Berisha.Gjykatsja Fullani tha edhe ajo se bashku me burrin Ardian Fullani do te jene per pushime ne Xhamajka dhe nuk do te votojne.

 7. E provuat me molotova dhe hongret mutin e negjmijes.
  E provuat me drita celularesh dhe prap hongret mutin e negjmijes.

  Lyli vogel tha qe 30 qershori nuk do jete as mish a peshk.

  Tani pi boni reklama thurjeve te njonit apo tjetrit.

  Se kuptoni qe si pjas trapi njeriut.
  Zgjedhjet nga ana tjeter, sido qe te vije do konsiderohen te vlefshme edhe sikur nga nje vote te kete neper kutia.

  Lyli humbi deputetllekun, ka per te humb edhe ato pak bashki qe ka. Mbas 30 qershorit PDja ka per tu kthy ne shoqate. Lyli hiken Hollande, une per vete jam ne gjermani. Bushati do vazhdoje te haje mutin e negjmijes.

 8. Po kapllanaj. Burgu eshte edhe per hajduter. Ti duhej te ishe ne te bashke me shume te tjere. Po ne kete vendin tone jane bere gjerat lemsh. Dhe keshtu sa me shume genjen me shume ngrihesh ne detyre partie

 9. Bravo bujar me larot e tjere,ju mbushi mire salihu meta dhe ta duhet ta justifikoni keto para,shko bujar takohu me salihun dhe vendosni per me tej,

 10. #LeTaProvojne :D!
  Keta thone nuk ka dasem nese nuk jam dhe une i ftuar hahahah.
  Ikni mor deshtake, se nuk bllokohen zgjedhjet se shalngjituri e salehu kane probleme me drejtesine!

  1. Ky internisti, ç ‘pune ka me Shqiperine. Ky eshte i shitur. Duket nga emri qe I ka vene vetes e per te cilin krenohet, kerriçi…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu