• |
ide | kryesore

Denoncimi i “qytetarit dixhital”: Po na heqin ndihmën ekonomike se nuk votuam

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka ndarë me ndjekësit në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, denoncimin e mbërritur në adresë të tij nga një “qytetare digjitale” nga Elbasani.

Denoncuesja shkruan se në zgjedhjet vendore të 30 qershorit, banorët e fshatit Gjinar, janë detyruar të marrin pjesë në votime. Ndërkohë që sipas saj, personat që nuk kanë votuar, janë mbajtur shënim dhe janë paralajmëruar “me urdhër nga lart” për heqjen e ndihmës ekonomike.

Denoncimi i plotë:

Edvin Kristaq Avdyii/Lala/Keshi nderpret ndihmen ekonomike per ata qe refuzuan narkofarsen moniste!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje zoti Berisha 
Un jam nje banore e fshatit Gjinar te Elbasanit,ne fshatin tone banoret u detyruan te shkojne te votojne. Disa nga familjet qe nk kane votuar (perfshire dhe familjen time) tani kercenohen me urdher nga larte na thone per heqjen e ndihmes ekonomike. Kjo ndihme ekonomike eshte e vetmja e ardhur per shum familje, nese hiqet kjo ..me cfare do jetojne keto familje??! 
Te gjitha sepse jane mbajtur shenim kush ka votuar e kush jo …
Votimi eshte zgjedhje e lire por mesa duket ketu ne vendin gjerat po kthehen shum mbrapa,ne kohen e komunizmit Ku jemi te detyruar te votojme e t’ju bindemi per te mbijetuar .

 

 

 

6 Comments

  1. Zoti Berisha jeni i vetmi ze opozitar qe i thua problemet qe na shqetesojn ashtu siq ti transmetojm, keni falenderimet e mia te perzemerta.

  2. MUHABETE KARI , NJESOJ SI JU . KURVE PER KURVE I THONE KESAJ PUNE .
    TE GJITHE DERRA NJE TURI KANE DHE TE GJITHE KURVAT PO TE NDERSHME VDESIN .

  3. Arturo Ui salih me kohe te plote ne fcb,per ti ushqyer hijenat qe te jene gati per 8 korrikun,po nuk u ushqyen me kermat e salihut ku do hane hijenat e PD

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu