• |
ide | kryesore

Habit Gjykata e Durrësit, ndryshe nga një ditë më parë për Valbona Sakon, sot çertifikoi kryetarin e Shijakut

Lajme, Të fundit

Një ditë pasi, gjykata e Durrësit nuk certifikoi mandatin e kandidates socialiste pët Durrësin, Valbona Sakos, e kundërta ndodhi me kandidatin e PS për Shijakun, Elton Arbana.

Ndryshe, gjykata e Durrësit, sot i dha mandatin kandidatit socialist, Elton Arbana, i cili do të drejtojë bashkinë e Shijakut për 4 vitet e ardhshme.

7 Comments

 1. Kete vend e ka marre lumi me kohe .
  Muti eshte bere mullar por ne mendojen se na e do bytha qe eshte pilaf dhe jo mut .
  Popull pa kelqe , popull dele . Trim me vellane dhe lepur me hasmin .

 2. Duket qe e keni kulturen ligjore 0. Gjyqtaret nuk jane te lidhur me vendimmarrjen e gjyqtareve te tjere te se njejtes gjykate dhe as te gjykatave tjera. Sidomos per nje ceshtje qe nuk ka precedent. Prandaj jane shkallet e ankimit. Dizinformoni njerezit gjithe diten.

 3. OOO LAPS! gjyqtarja qe nuk dha mandatin dje duke tejkaluar kopetencat e kishte burrin militant te flakte te pd. mitingash molotovas si kta pallat e karit qe shkrujn ktu tek ju. megjithate ka nje gjykate apeli e cila do ta certifikoje dhe durresin dhe voren. frenat e ketij vendi tani eshte e qarte qe i kane ne dore nderkombetaret te cilet do ti japin fund tranzicionit 30 vjecar duke cuar pas hekurave te gjithe jevgjit qe kane abuzuar me kete vend, perfshire dhe jevgun e fundit qe qeveris sot.

  1. Ndonjë ndërkombëtar që do të regjistonte në vëndin e tij në zgjedhje ndonjë parti, jashtë afateve ligjore e me firma të fallsifikuara, nuk do të kishte gjykatë apeli që ta shpëzonte nga ndëshkimi o shoku John nga Peqini..

  2. Ajo gjyqtarja kishte edhe nje te arratisur ne fis si dhe 2 te denuar per agjitacion e propagande. Te beni per te vjelle kur mbroni nderkombetaret dhe flisni per biografi njerezish

 4. Precedenti eshte i njejt. I binduri i rilindjes eshte regjistruar jashte afatit ligjor. E cfare partie tjeter ka pas ne gare. Nuk eshte dezinformim por quhet blerje gjyqtaresh me felliqsi trafiqesh. Kjo per banoret marsiane dhe po rilindas por jo per ne pro shqiptare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu