• |
ide | kryesore

Incident te Astiri/ Protestuesit sulmojnë ambulancën (VIDEO+FOTO)

Lajme, Të fundit

Një incident është shënuar gjatë protestës së kësaj të diele të banorëve të Unazës së Re të cilët protestojnë kundër shembjes së shtëpive të tyre. Protesta ishte e tensionuar pasi zona u rrethua me forca të shumta policie.

Uniformat blu qëndruan në distancë dhe nuk ndërhynë, por prezenca e shtuar e tyre irritoi banorët. Ata hodhën gurë e kapsolla në rrugë. Në një moment ata kanë penguar edhe një ambulancë, drejtuesi i së cilës thoshte se ishte nisur me mision në Pezë Helmës. Protestuesit e konsideruan kalimin e ambulancës, provokim që u bëhet me qëllim që të zhbllokojnë rrugën. 


Me ndërhyrjen e ish-deputetit të PD-së, Klevis Balliu ambulanca është lejuar në rrugën e saj. Edhe drejtoria e spitalit të Traumës tha se ambulanca ishte duke kaluar për të kryer një mision urgjence, por është goditur me mjete të forta. Ai tha se për këtë ngjarje do të bëhet denoncim në polici. ©LAPSI.al

11 Comments

 1. Si shpjegohet qe sa here behen protesta shfaqen ca ambulanca qe duan te kalojne permes? E disata here qe e vej re te ndodhe.

 2. Moos I qenka thyer xhami!!??
  Ku asht krim makaberrr!?
  Denoncim per xhamin, e drejte!
  Po shtepite e atyre qe kane dhane mundin e djersen, dhe jeten, per t’i ndertu!!????
  Kush ban denoncim, edvini i semes,lleshi i t’atit apo kaRuci, Palla, Brako, Spirdho…i!!??

 3. Maloket vjedhin token dhe kujtojne se jane ne te drejte te tyre me zone rrugen.
  Ne krah i del Klevis kurva qe del per vrap nga liqeni me geta te zeza dhe PDja e sistemit te ri.

 4. Këta janë tamam farë turko-arabe, nuk mund të jenë shqiptarë. Shqiptarët i ndihmojnë ata që kanë nevojë, nuk i pengojnë të marrin ndihmë. Sa herë bëjmë protestë kalon një ambulancë thot një idiot më sipër. Po ajo është unaza e madhe, rruga më e shkurtë dhe e shpejtë që lidh rrugën e Durrësit me atë të Kavajës o shpellar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu