• |
ide | kryesore

PS largon urgjentisht përfaqësuesit e saj nga emisioni në Top Channel (FOTO)

Lajme, Të fundit

Ka nisur me rreth 10 minuta vonesë emisioni “Open” i gazetares Eni Vasili në Top Channel mbrëmjen e së enjtes. Shkak është bërë tërheqja në momentin e fundit të përfaqësuesve të qeverisë nga tryeza e debatit ku do të flitej për protestat e banorëve të Astirit dhe çështja e Teatrit Kombëtar.


Por sapo në studio ka hyrë një grup i banorëve të Astirit, janë larguar nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbian Mazniku dhe drejtori i ARRSH-së. Sapo kanë bërë disa telefonata ata nuk kanë pranuar të përballen me banorët e Astirit që protestojnë për mbrojtjen e banesave të tyre. Në studio ka mbetur vetëm gazetari Andi Bushati dhe zyrtari i PD-së, Jamarbër Malltezi. ©LAPSI.al
6 Comments

  1. Ke te drejte ti me siper!
    Rrace me piset se ata qe Saliu i zbriti nga malet kur e kuptoi qe ishte surrat parur dhe qytetar s’bohej kurre dhe vota nuk merte nga qytetaret, vodhen pronat e te tjereve “toke e xanun” dhe sot bllokojne rruget per te mos lejuar zhvillimin e jetes normale te qytetit.
    Yt rrace e ndyre me te peshtirin Sali Shpelle Karaxhicin.

    1. a te qifsha ropt mor rracist bir kurve te qifshin far e fis malsoret jemi gjak i I paster ne oflliqsir o klysh putane o me thuj ku jeton o 2′ mij leksh o sufllaqexhi o ty malesoret te qifshi rracen femer e listen e dasmes e ca tma pragu I shpis e more vesh

  2. pse more.qen qe leh me.urrejtje ndaj malesoreve ca te kan ber mos.vall.te kan mar token ty tyt eti apo sateme.qe ka.qen kurv.blloku e babi bythqir I regjimit po ske ku te dalesh ti me.I mir po.mos.e kruaj bythen.se rama ti e fug shpumi do ikni.apomdo e. kthesh bythen nga PD berishes ti hani mutin ju flliqsira ca.jete normale.te.kan penguar ty ata apo dilte mami jot te semafori I unazes

  3. dua ti kthej pergjigje atij te paemrit qe gjoja flet ne emer te tironasve qe i paskan zone tokat nofkat cecen dhe shpellare nuk i kane nxjerre tironcit se tironcit jane bujare e mbani mend shume mire si tironcit i hapen dyret dibranve jeni ju pjella e xhelatve komunist qe erdhet me morra ne 44 dhe grabitet cdo gje qe ju doli perpara qe abuzoni me emrin e tironsve zemergjone

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *