• |
ide | kryesore

A do arrestohet menjëherë Tahiri nëse shpallet fajtor

Lajme, Të fundit

Avokati Saimir Vishaj thotë se vendimi i Shkallës së Parë për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin nuk ka asnjë efekt juridik. Në një lidhje të drejtpërdrejtë për “News 24” ai tha se Saimir Tahiri aktualisht është i pandehur, pra i dyshuar dhe nuk është provuar fajësia e tij.


“Si avokat, nuk mund të paragjykoj një vendim,. Duhet të presim vendimin e gjykatës. Çdo lloj vendimi që do të dalë sot, nuk është i formës së prerë, nuk mund të prodhojë asnjë pasojë juridike.


Nëse vendimi ankimohet për 15 ditë ose 45 ditë sipas ligjit të ri, ai do jetë i lirë. Le ta presim të qetë këtë vendim të Shkallës së Parë. Tahiri aktualisht dyshohet, askush nuk mund t’i thotë fajtor, pavarësisht vendimit që do të japë gjykata”, – tha Vishaj.3 Comments

  1. Si ishte kjo?? Edhe pas vendimit qe do jape gjykata ai eshte i dyshuar..P. E semes cfare avoketerish idiote..Do me thene edhe pasi Gjykata shpall vendimin ai eshte i dyshuar? Qija robt nuk behet me shqiperia ha ha ha

  2. Ky “specialisti” i gjizes harron qe Tahiri ka kerkuar gjykim te shkurtuar dhe ne keto raste nuk behet apel. Apo do e harrojne kete punen e gjykimit te shkurtuar qe ta nxjerrin te pafajshem ne apel duke thene qe drejtesia funksionon se e denoi shkalla e pare por çfare t’i bejme apelit?!!!

  3. Jo!
    Do ta strevise njehere Kevin Hart si te filmi me Will Ferrell “Get Hard”, qe ta pergatise per gojore ne burg
    Hahahhahahahaha cfare gallate ne nje Republike Prasi, se as bananesh s’jane dot!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *