• |
ide | kryesore

Kadri Veseli pranon humbjen: Do dalim në opozitë, por…

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka pranuar rezultatin e zgjedhjeve, ndërsa tha se partia që ai drejton do të kalojë në opozitë, për t’i shërbyer kombit dhe shtetit. Ai falënderoi votuesit që besuan tek PDK-ja.

“PDK-ja do të kalojë në opozitë. Por ne do të vazhdojmë t’i shërbejmë kombin dhe shtetin. I jam mirënjohës mijëra njerëzve që i takuam këto ditë”, – tha ai në konferencë për mediat.


Kadri Veseli shënon humbjen e tretë radhazi në zgjedhje, duke mos arritur ta nxjerrë PDK-në të parën në Parlament prej 2 mandatesh, ndërsa, ka humbur edhe në shumicën e komunave.

PDK-ja ka dalë forcë e tretë në këto zgjedhje, ndërsa vendi i parë dhe i dytë po diskutohet mes LDK-së së Vjosa Osmanit dhe Lëvizjes Vetëvendosje të Albin Kurtit.

7 Comments

  1. Megjithse malok ky veseli pranon humbjen,jo si ky Maloku salih qe nuk ka njohur zgjedhje per 25 vjet,ky molok vetem kur I ka fituar 2 here vete ato I ka pranuar,diferencen bejeni vete o shurranjoset e salihut

  2. Kur do mesojne keta njerez qe Saliu nuk vjen me ne pushtet? Kur do behemi dhe ne nje here shoqeri demokratike dhe qytetare si ajo e Kosoves. Asnje parti nuk arriti dot e vetme 30% te votave. Kurse te ne PS-ja i merr pafrike 48% te votave ne cdo moment qe te behen zgjedhjet. Eshte e ditur qe viktima e adhuron dhunuesin . E ketu nuk ka si te ndodhe ndryshe . Ka 75 vjet qe sundon kjo e majte e leqendisur tashme po prape me vota te paliajtura. Se si i thone asaj fjales keta te bejne nenes dhe ne ju themi “baba”

  3. Keta te Kosoves i bene zgjedhjet, i numeruan votat dhe pothuajse shpallem rezultati brenda dites. Kurse ne edhe pse vetem nje parti e vetme ne gare u deshen disa jave te perfundonte procesi e te shpallej rezultati. Beni dallimin midis “malokeve “ te Kosoves dhe ketyre qytetareve tane

  4. O erion salihun ne 2013 e shpartalluan,jo dha doreheqje,ne koma paske qene vete,1991,1994,1997,2000,2004,2007,2011,2015,2017,nuk I ka pranuar moloku salih,ka pranuar,1992,1996,2005,ky eshte Maloku salih more erionka shurranjos.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu