• |
ide | kryesore

Fjalor banal në rrjetet sociale, shkarkohet nga detyra burri i zv.ministres së Brendshme

Lajme, Të fundit

Aurel Voda, drejtori i Shëndetit Parësor pranë Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor (FSDKSH), si dhe bashkëshorti i zv.ministres së Brendshme, Rovena Voda, është shkarkuar nga detyra, pas fjalorit banal të përdorur në rrjetet sociale.

Vendimin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, në një postim në llogarinë e saj zyrtare në “Twitter”.


 

 

Voda ka shpërthyer me një fjalor banal kundër gazetarëve dhe portaleve online që kanë raportuar edhe më herët gjuhën e tij të papërshtatshme, kur shkruante se “nuk plaste k*ri për negociatat”, duke iu referuar një deklarate të kreut të Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar (LZHK), Dashamir Shehi.

Ndërsa, ditën e djeshme, Voda iu është përveshur gazetarëve me një gjuhë rruge krejtësisht të patolerueshme. “Ka katër ditë, që qelbanikër të ndryshëm më kanë prishur gjakun. Në 1991 një grup shokësh, në varrezat e vjetra katolike të Shkodrës vendosëm te pagëzoheshim katolikë. Te Dom Zefi, një nga njerëzit më të leçitur të qytetit. Atëherë nuk e besoja se qelbanikër nga të gjitha katakombet mendonin se ishin gazetare. Po iu them se iu shker*ej tanë ropt e shpisë pik. alëve, pik comëve dhe pikë si ta duan. Ato gratë dhe motrat ku ti keni”.- shkruante Voda në një status të tijin në “Facebook”. ©Lapsi.al

 

13 Comments

  1. Mbush xhepin dhe mbyll gojen o Aurel, se per keto pune eshte Fuga qe te ben lecke me profile fallco. Ti qe te pakten u tregove burre ( i peshtire gjithsesi) e hengre. Nuk e paska mesuar mire kodin rilindas. Uroj qe tani qe mbete pa post te te plase kari per integrimin.

    1. Kishe lezet ne kohen e sales.
      Zyrtaret e qeveris te shanin te rrihnin te vrisnin, po as i shkonte ndermend askujt ta levizte nga detyra zyrtarin. Jo vetem aq po e ngrinin dhe ne detyr.
      Ahhh kur do vi prap ajo koh….

      1. O ferra per gomere. O te qifte ne bythe ky rrota e karit rilindas ty. O rrote kari qe ha mjes dreke darke karin e Rames mu ne vrime te fytit dhe prape vazhdon ti lepish koken e karit Rames. O mortje

  2. Po te hapi gjyq ky, paguhet 3 vjet. Prandaj si plas kari shume. Atij si plas kari se i qihet e shoqja si lope, ju po ne vrime avazit

  3. Burrat qe i marrin lehte punet dhe si plas kari, “i punon”gruaja fort. Cfare fati kane disa qe nuk i ndjehet zeri i gojes gruas. Gjysem ore lepirje loqesh ka bere ne keto “mbledhjet e gjata”

  4. Dr. Voda ????? O te qifsha doktorin. Te me ndjeni per fjalorin por ky vetem me kar ne goje e ne dore mbeti. Tw jete doktor synetlliku thua apo infermier????

  5. Interesant… vjedhin abuzojne nuk shkarkohen per fjalor te ndotur ne fq personale ne fb te shkarkojn ???!tahiri kur i dolen telefonatat mbi vjedhje votash tha kerkoj ndjes per fjalorin….????? !!!!!e mbani mend? Jemi jashta logjikes universale

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu