• |
ide | kryesore

Zbulohen datat e Festivalit të Këngës

Paparazzi, Slider

Sipas faqes zyrtare në Instagram, edicioni i 58-të i festivalit do të mbahet në datat 19 dhe 20 dhjetor.

Pallati i Kongreseve do të presë 20 këngëtarët pjesëmarrës për të përformuar live këngët e tyre. Ndërkohë në datën 22 dhjetor do të mbahet finalja e madhe e cila do të finalizohet me fituesin e madh.


Fituesi i Festivalit të 58-të të Këngës do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion 2020.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu