• |
ide | kryesore

Debati LIVE/ Eni Vasili – Klevis Balliut: Kërko falje ose do të nxjerr jashtë

Lajme, Të fundit

Debate të forta në emisionin “Open” në Top Channel u bënë mes ish-deputetit të Partisë Demokratike, Klevis Balliu dhe moderators Eni Vasili.


Debati nisi kur u diskutua për dhunën që banorët ushtruan ndaj gazetarit të Top Channel, Andi Bora.


Klevis Balliu tha se nuk u dhunua gazetari por emblema e telvizionit.

“Kjo është dhunë, nuk preket gazetari”, – tha Eni Vasili.

“Ma trego ku është prekur gazetari, është dhunuar televizioni që i ka quajtur shpellarë këto banorë”, – tha Klevis Balliu.

“Jo, kjo është shpifje. Kur e ka thënë që banorët janë shpellarë”, replikoi Vasili.

Eni Vasili u kërkoi banorëvetë kërkojnë falje për dhunën ndaj gazetarit Andi Bora, kërkesë që u pranua nga banorët, por jo nga ish-deputeti Balliu.

“Klevis mos ndërhy, kërko falje për dhunën ndaj gazetarëve, ose do të nxjerr jashtë”, iu drejtua Vasili Balliut.

Ndërhyri edhe analisti Andi Bushati, kur tha: Ajo çfarë shikojmë atje është dhunë ndaj gezetarit. Nuk duhet të ndodhë”.

Pas publicitetit, Klevis Balliu e pranoi se nuk ka pasur një deklaratë të tillë nga Top Channel, ku banorët të jenë quajtur shpellarë.

9 Comments

  1. Cuni farihut “trimi”qe per pese minuta lepin ate qe beshtyn ky eshte kopili I komunistit spiun te zerit te popullit dhe kryespiuni i salihut,ky cun kopil nga morava qe ne cdo studio flet po te njejtat fjale ky nxites dhune sot tregoje fytyren e vertete te farihut spiun

    1. Kaqë shumë qenke i indinjuar me “spiunin” Fahri Balliu që ka “spiunuar” “panterën e zezë”, Nexhmije Hoxhën , për krimet që ka bërë sëbashku me bandillin e saj ?

      1. injoranca jote smund ti hedhi hi syve njerezve. sa njerez ka spiunuar fahriu e sa lavde i thurte partis dhe enverit fahriu ti nuk e ke iden se te kan ber lavazh truri. fahri balliu ja merte ne goj enverit dhe ne llap nexhmijes sa ishte partia. sa ra sistemi, fahriu me te tjere kamunista ben nje tjeter parti kamuniste, PD-ne. per ty me siguri ka vetem nje burim te vertete, salih digjitali. te thot salih digjitali “fluturon cuni fahriut ose gomari”, fluturon dhe per ty.

  2. qija ropt. fahri balliu spin i sigurimit te shtetit. sa veta ka fut mren. pasi i thurri lavde partis dhe enverit, kur sistemi ra, u be spiun i shikut te gazidedes. qimen e nderroi por zakonin se harroi. cuni fahriut nje pall kari qe u tall me njerezit e unazes per kaq e kaq kohe (e dinte shum mir qe projektin e ka firmos basha dhe nuk kishte parashikuar asnje qindark demshperblim per ata, ashtu si beri me ata te trenit qe i hoqi zvarr per nje nat kur ishte kryetar bashkie) per icik kapital politik. shkonte ne protest me benc seria fundit, shante e bente namin qe te dilte icik ne televizor dhe ti thoshte ne dark lulja, bravo fahri junior. u talle me hallet e njerezve o varikars. krymb i jati, krymb i biri.

    1. Po ti o legen materniteti ishe mbrapa deres se sigurimit qe i di te gjitha, prandaj nuk ecen vendi perpara sepse ka bytheqire si puna jote qe bejne gojore edi rames , tu q…..n gjithe farefisi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu