• |
ide | kryesore

Pse jemi pa asnjë grosh pas tërmetit, se shpenzuam për gaz lotsjellës dhe qen kundër protestuesve

Blog

Ndjesë!
—–
📌Nuk kemi patur para per te blere nje paisje Infrared e cila sherben per te gjetur vendndodhjen e trupave te gjalle ne rrendoja. (por gaz neuroparalizues per te nxjerre nga shtepite njerezit kemi me ton)

🐕 Nuk kemi patur para (ose jane vjedhur parate) per Qen te stervitur te cilet gjejne trupat apo njerez te humbur ne zona te veshtira. (por qen te cilet sterviten per te ruajtur Kryeministrin dhe Ministrat nuk e di sa mund te jene)


⁉️Nuk kemi patur para (ose jane vjedhur) per te blere paisje te cilat sherbejne per nderhyrje te specializuara ne zona te veshtira kerkim shpetimi. (por pergjues, ujehedhes, blinda kemi dhe blejme vazhdimisht)

🆘 Nuk kemi nje ekip te trajnuar per kerkim shpetim ne terrene te veshtira.
(por kemi nje ushtri minjsh qe rrijne ne zyra duke bere propagande sikur po mireqeverisemi nga Rama dhe Oligarket)

______
Nderkohë….
Kemi dhene para nga buxheti i shtetit per koncesione:

Konçesioni i check-up – 90 milionë USD
Sterilizimi – 160 milionë USD
Dializa – 70 milion USD
Shërbimi laboratorik – 90 milion USD
Inceneratori i Elbasanit – 52 milion USD
Inceneratori i Fierit – 40 milion USD
Inceneratori i Tiranës – 310 milionë USD
Rrugët e Devoll Hdrp – 68 milion USD
Ndërtimi i shkollave në Tr – 80 milion USD
Rruga Milot Balldren – 300 milionë USD
Rruga Orikum-Dukat – 75 milion USD
Trau te rruga e Kombit – 470 milion USD
Rruga e Arbërit – 400 milion USD
__________________
2.2 miliardë USD (te dhënat per koncesionet nga Pano Soko)

____
Na ka mbetur vetem solidariteti, ndarja e copes se bukes me njeri-tjetrin.

Marre nga Faceboku i aktivistit Zirkon Disha

3 Comments

  1. Ketu qe nga femija deri te plaku duan te vjedhin. Edhe nenat kurva pedagoge Kryehajduti moterqir komunistevgjit. E si do te behet ky vend? Nuk ka nevoje per qirinj ne shesh. Ketu duhen ndezur pishtaret o mesjetare. Para se te bjere termeti tjeter digjeni ju qyrretetin, te pakten te mbaheni mend jo vetem si hajdute.

    1. Ti miu tek kiu flet per veten dhe familjen tende. Nuk habitem aspak. Ne cdo vend dhe popull ka dhe njerez dhe familje si e miu tek kiu qe jane hajdute, kurvare, dhe qe akoma jetojne ne mesjete. Me vjen shume keq per ty.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu