• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta Sue Lyon

Paparazzi, Slider
Ka ndërruar jetë në moshën 73 vjeçare aktorja e njohur amerikane Sue Lyon, e cila u bë e njohur mbi të gjitha për rolin e saj të Lolitës në filmin   e regjizorit të famshëm Stanley Kubrick në vitin 1962.

Filmi ku Sue Lyon interpretoi rolin e Lolitës ishtë bazuar në romanin me të njejtin titull të romancierit të njohur Vladimir Nabokov. Aktorja ka ndërruar jetë në Los Angeles ku dhe aty banonte prej kohësh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu