• |
ide | kryesore

Lleshaj: Ka pasur një tentativë për akt terrorist ndaj iranianëve në Manëz

Lajme, Të fundit

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka folur sot për kërcënimin e bërë nga Lideri Suprem i Iranit, Ali Kahmenei, i cili hodhi akuza kundër vendit tonë. Në një intervistë të dhënë në emisionin “Kapital” në Vizion Plus, Lleshaj tha se është tentuar të goditen përmes një akti terrorist qytetarët iranianë që janë strehuar këtu dhe shtoi se plani i celulës terroriste është parandaluar në kohë.


“Ka ekzistuar një celulë terroriste: Kjo ka qenë një tentative për të goditur përmes një akti terrorist në Shqipëri, që është parandaluar përmes angazhimit të autoriteteve tona dhe arritëm që në kohën e duhur të parandalojmë një goditje.


Qëllimi ishte për të realizuar një goditje terroriste kundër qytetarëve iranianë që ndodhen në Shqipëri. Nuk po them për vendin, por targeti ishin këta persona, opzoita iraniane, qytetarët iranianë që ndodhen në Shqipëri. Shqipëria nuk i ka pranuar si opozitë politike, por si një grup që ndodhet në kushtet e rrezikut që kishin nevojë për ndihmë. Është fat i mirë që Shqipëria i ka pranuar”, – tha Leshaj.

Më tej shtoi se dëbimi i ambasadorit të Iranit erdhi fill pas marrjes së këtij informacioni për akt terrorist. Po ashtu, ai u shpreh se agjencitë inteligjente në Shqipëri janë të shqetësuara lidhur me aktivitetin e Iranit në vendin tonë.

“Agjencitë tona janë të shqetësuara lidhur me aktivitetin potencial të agjencive të Iranit në Shqipëri, janë në një vëmendje të shtuar sepse nuk përjashtohen mundësitë e interesave negativë iranianë në Shqipëri. Nuk kemi indicie të sakta për përpjekje operative, por kemi shtuar vëmendjen”, – përfundoi ai.

11 Comments

 1. MERO GELBAZA JA FUT KARIN NE BYTH SANDER LESHIT DHE REXHEP TAIP ERDOGANIT PER HATER TE EDI RAMES thotë:

  KY SANDER LESHI ESHTE NJE BYTHLEPIRES I EDI RAMES

 2. U lodhen njerzit me shashkat qe hidhni per te hequr vemendjen nga mjerimi qe po e mbizoteron kete popull.Njerez pa ideale pa zemer por servil ne kulm.Qelbesira per ta permbledhur.

 3. Nje gje nuk kuptohet mor vlla. Keto personat e strehuar jane iraniane, nga sa thuhet. Si ta kuptojme qe ndaj tyre tentohej te behej akt terrorist? Dmth, nga individe te orientuar nga Irani, pra si shtet, ndaj shtetasve te vet. Vrasje, hajde po e hame. Se te ishte ndaj shtetasve apo prones se shqiptareve. Po akt terrorist?! Sa te trashe per zotin. Imagjino sa poshte eshte imagjinata e ushtarakeve apo policave te shokut Enver.

 4. aman mo rruajini keta pleqte e fishkur te manzes se mos zene ndonje nga fshatare turkesh te zones durres-tirane edhe shtohen
  se pastaj kur te behet muxhahedini president i iranit me leje te trumpit edhe pompeos do e kemi prape zonjen e pare te iranit nga albanistani
  shikoni te beni punen per te cilen u kane dhene votat shqiptaret jo te ruani keta terroriste qe akoma vene bomba neper iran

 5. ky trapi i quan qytetare iraniane muxhahedinet. kjo eshte idiotesi. ata jane njerez pa atdhe. edhe ne azilin e tyre ata quhen stateless o Sander loqja. ata jane foreign fighter apo luftetare te huaj – jo qytetare iraniane o lum Mirdita.

 6. Leri keto o gungaç i vjeter !Rrezikun imperialist te mehershem….,e keni kthyer ne rrezik e sulme nga Irani ?!?!?!?!O llesh ?Nuk ka me shqiptar ti haje keto kumbulla,je thjesh nje legen,mashtrues e maskara !Ke te besh me vrasjen e Reçit ne Mirdite ?!Kush ishte komado,vrasesi ?Besoj duhet te kesh shume info.?Nuk e duroje dot faktin qe viktima ishte kapo ne Mirdite,si struc i vogel qe je dhe ti nga Mirdita !?Mbase duhet ti shpjegohesh pak familjes se tij ?!Pastaj e dine ata nese te “falin” ?Lojra te renda per ty neser se sot ben si cub,e llesh ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu