• |
ide | kryesore

Topalli tallet me tryezën për reformën zgjedhore: U rikthyen në krahët e njëri-tjetrit pasi gjykata pushoi çështjen

Lajme, Të fundit
jozefina-topalli-sakte-ulur.jpg

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli ka thumbuar kreun e opozitës, Lulzim Basha dhe kreun e qeverisë, se po rikthehen përsëri në krahët e njëri-tjetrit.

Në një postim në Facebook, Topalli ka komentuar tryezën e ditës së sotme të maxhorancës dhe opozitës për reformën zgjedhore.


Sipas ish-nënkryetares së PD-së, pasi pushoi cacesha në Gjykatë ndaj Bashës, ata u kthyen përsëri te njëri-tjetri.

“Ja keshtuuu… pasi pushoi “çështjen gjykata”.. rikthehen përsëri ne krahët e njeri-tjetri”, thekson Topalli.

24 Comments

 1. Si tek ajo kenga : te dielen u martove

  te Henen ne pune shkove

  por eshte spostuar nje dite : Te henen ceshtjen ia pushuan

  Te Marten ne tryeze shkuan

  Tani te shfaqet filmi ” Na ishte njehere opozita” me rregjine e Edi Rames dhe aktor kryesor

  Lulzim Basha, Hajt mirupafshim ne levizjen e Dhjestorit te vitit 2050.

 2. Doli dhe gjyshe Ina , pasi festoj vitin e ri doli gjyshe Ina per leksione, harroj gjyshja cfare i boni shkodranve gjate kohes ne pushte, mori cfare deshi me gjysh toncin dhe tani rri e rri e ha noj m…..

 3. As Taulant Balla nuk ka besuar ne finacimet ruse por e ka bere politikisht padine.Vetem kjo debilja e paska marre seiozisht.Debilja qe u pronuncu kunder djegjes se shkolles ne Shkoder kur ishte thyer nje dritare dhe hedhur nje molotov alla Topalli,Inate debilje .Me kete inat kush e di sa njerez ke marre ne qafe dhe sa do mirrshe po te kishe pushtet

 4. Basha I Mori 13 million euro nga Rama,per pallatin qe I shembem ne Vlore dhe Basha si shperblim doli nga cadra dhe beri krushqi me Ramen.
  Mos denimi I Bashes (amerika I ka ndaluar hyrjen Bashes) eshte nje krushqi tjeter me Ramen..
  Mjere ata qe e besojne kete birbo,shkoni Tek cadra dhe kendoni Internacionalen.

 5. Kjo mund te jete lavire por ca gjera i thote tamam. Luleshtrydhja e tregoi qe ka tradhetuar kauzen e opozites i thencin, se nuk mund te besh opozite me njerez qe nuk kane asnje anetar partie pervec kryetareve sic jane Mediu, Dash pacja apo Duka

 6. Lul mafishja e hangri mutin qe kishte ba’.
  Ne shpellaret thojme:”O fol e maje,o dhiju e haje”!
  Damian Gjikvota
  Lendina Gajduri
  Ky asht kushti i PA NEGOCUESHEM i opopjerdhes ndaj ridhjerjes.
  Ju bafte mire burraaa!!!!

 7. Pi mir moj Jozefine kur ti me shoqen tende Majlin e bregut pinit shurren e Rames per fanta exotic dhe rudina shiste bythen per tu bere lidershipi I unazes se re pse e shani Bashen kur ven nje levizje qe ju anullon ju si je pseudoopozite. Te ishit me unison vjet ne shkurt ok por u bete grusht bashkuar teeth Rames. Hesht sot

 8. Populli e Ka kollaj mos te shkoje ne votim.
  BOJKOTONI hajdutet.
  E kam shkrujte me te vogel hajdutet se Jane njerez te vegjel e shpirtzinj.
  Te tre palet.

 9. Tani kush ka me shume faj? Ai qe e perdor prokurorine per te kercenuar kundershtarin me burg dhe pastaj e fal qe ta perdori, apo ai qe ka frike nga burgu i padrejte dhe leshon? Basha ne kete rast eshte gjithsesi superlegen sepse te jesh lider opozite ne kete situate, do te thote te vesh ne rrezik jo vetem lirine por edhe koken. Basha duhet te largohet ose te qerohet , por Jozefina duhet t’i marri te dyja anet, sepse eshte rasti i pare qe prokuroria perdoret deri ne kete pike per te nenshtruar kundershtarin. Jozefina e pranon indirekt perdorimin, por nuk e denon. Pse?

 10. Ne asnje vend te botes nuk mund te ndodhe kjo qe ben vaki ne kete vend ?!Ish nenkryetraja dhe kryetarja e kuvendit,e partise demokratike i sulet me keq se pushteti partise qe e beri njeri,e beri te njohur,i dha mundesine te kaleronte shkretetirat ne Deve ,e tani mjaullin me gojen e palare se 3 vjet e edvin rames.
  Kjo e verteton ate shprehjen e çorbes se prishur qe gelltit nje luge dhe vjell gjithe jeten !Nuk çudit askend zhelezofine !
  Mos harro angazho edhe majlinda buçen me vuçiçin dhe rudina analfabeten !!!Grupi i kurvave jo vetem….,por edhe ne politike !

 11. O neri nuk ndihmohet lulzimja nga te ardhur rrotull gjese qe per ty nuk eshte e vertet,lobimi kaq loqe je sa dhe luluja vete e ka pranuar dhenjen e parave atij nikut ka vene dhe firme ne keto dokumenta dhe nuk e ndihmoje rama por prokurori dhe gjygjtari te dy te promovuar nga avokati luluse ish ministri i drejtesise se salihut qe ti e ke qef

  1. O kar une i’u referova jozefines. Ajo po thote qe Bashen e shtrengoi dhe e liroi Rama, sepse sipas saj kjo eshte arsyeja qe po ulet me Ramen dhe prap Ramen nuk e denon. Ti je per te ardh keq se nuk kupton asnje nuance. Luli ka fajin e rende se tradhetoi demokratet nga frika, paaftesia apo interesi. Per kete duhet te qerohet, jo per karlliqet qe shpik Rama.

 12. Thene shkurt dhe paster——-
  ———————————————–Keta pjerdhkan ne nje kungull-
  ——————————————————opozite nuk ka me-
  ——————————————————keta qenkan legena dhe shkuar legenave dhe deri diku z Topalli ka shume te drejte se e ka njohur se cfare monstre eshte ky -dell-Lulushi-.Partia demokratike u zhbe qe kur u dorhoq zBerisha -tani elektorati i djathete duhet te mbledhe mendjen duke i pare keta te pa fytyre qe ate qe e peshyjne e lepine .Keta jane te gjithe -Bythe e Breke.

 13. O neri referoju mendesise qe ke lere jozefinen ajo ben politike,por ti kaq loqe je,thote fluturon salihu ti i thua po,ti qofsh

 14. Josi
  Ndonje fjale per baba Cjapin, ta mban te thuash ?
  Ai eshte Padrinua, Luli eshte si Gjinua. E kane martuar ne djep me pahir.
  Baba Cjapi eshte strumbullari. Ai i ka bere marrveshjet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu