• |
ide | kryesore

Si u ekzaltuan Endri Fuga e Taulant Balla para se Bild ta fshinte shkrimin

Lajme, Të fundit

Socialistët që e patën etiketuar Bildin si një tabloid shpifës nën frymëzimin e liderit të tyre që premtoi se do ta hidhte në gjyq gazetarin e saj Peter Tiede, nxituan ta reabilitojnë atë të dielën. Menjëherë pasi tabloidi gjerman publikoi artikullin për lobimin rus të PD që e fshiu disa orë më pas edhe shefi i deputetëve Taulant Balla edhe drejtori i propagandës në kryeministri, Fuga i bënë jehonë të madhe shkrimit që pati vetëm disa orë jetë.


Drejtori i Komunikimit në Kryeministri, Endri Fuga shkoi deri tek thirrja ndaj demokratëve pëe të rrëzuar Bashën. Ai ironizoi kryetarin e PD-së:”Jo per gje, por sic thote  Lulzim Basha kur e shkruan Bild eshte e vertete dhe tani Bild thote se Basha perdori 675 mije euro kunder integrimit te Shqiperise. Ne 2019 Lulzim Basha tentoi te digjte Shqiperine duke u justifikuar me artikujt e Bild. Por 2020 filloi me faktet e Bild qe bien mbi Lulin dhe PD, te cilet paguan mbi gjysem milione euro kunder integrimit te Shqiperise” ka shkruar Fuga duke shtuar:”Ndryshe nga Lulzim Basha qe perdori artikullin e Bild per te tentuar rrezimin me dhune te qeverise legjitime, PD do e rrezonte me vote liderin qe fle, po t’i jepej mundesia e zgjedhjes. Sidomos pas artikujve te Bild e Times qe thane haptas te verteten qe Luli tenton te fshehe”.


Më i nxituar u tregua Taulant Balla që e postoi i pari artikullin e Bild: “BILD-i gjerman zbardh dosjen kriminale “Basha-675mijë dollarë…Partia Demokratike e Shqipërisë është sot nën një akuzë tepër të rëndë të provuar botërisht’ postoi ai.

Tani që Bild e zhduku shkrimin nga gaqja i bie që dhe Endri e Taulanti ti fshijnë statuset e tyre.

©Lapsi.al

 

9 Comments

 1. Po qar komentesh aman me Taulant plehun ose Fuge byth shpuarin mereni akoma ju , ata jane familja me degjeneruar ne kombin Shqipetar kurse ju akoma shkruani per ta, s ja vlen per ata plera fare sepse u rritet mendja shum pastaj.

 2. MERO GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH TAULANT BALLES DHE CARLO BOLES -BOLINO thotë:

  VETEM LEXOJE PORTALET E PAGUARA NGA EDI RAMA DHE E KUPTON SA TE DHJERE JAN ,ZAGARET E EDI RAMES ,psh MERO GELBAZA KELLIRA ,SKENDER KURVES MINXHOZI,CARLO BOLJA BOLINO L

 3. qr paskeni dal me flamurin e pd qe ne mengjes, a ka ndonje media ketu tek ne qe smban krah politik po krahun e qytetareve? jeni futur te gjitha ne llogoren e pd e ps. e cna rruhet k.ri ne se si u egzaltua fuga me ballen,

 4. Lind pyetja pse e fshiu Bild kush pagoje per kete salihu apo Niku I lulzimes,cfare do te thote kjo per pd qe luluja paguan qe vendi te mos futet ne be

 5. MERO GELBAZA JUA KA LEPIR BYTHEN SALI BERISHES DHE EDI RAMES TANI E 28 VJET thotë:

  NUK E HEQIM MUTIN NGA GOJA ENDRI FUGA ,MERO GELBAZA KELLIRA ,CARLO BOLINO ,SKENDER MINXHOZI OR MIQ JO ,SE JAN ZAGAR TE TAULANT BALLES DHE EDI RAMES,BILES MERO GELBAZA KEI I MBANE GOJA ERE BYTH NGA EDI EDI RAMA DHE DOKTORI

 6. KU E DININ KETA QE ISHTE KY SHKRIM KUR AI U HOQ MENJEHERE ? UNE MENDOJ SE KETA E KANE SHKRUAR VETE . BESOJ SE KANE DHENE SHUMA MARRAMENDESE .

 7. SI DUKET MERO GELBAZA KELLIRA KA VENDOSUR TA PUBLIKOJ EDHE NJE DOSJE NE GAZETEN TEMA ,DOSJA EDI RAMA vs KUJTIM GJUZI -TITULLI EDI RAMA NGRE PADI PER ZAHON!!

 8. Sa pagoi lulzimja qe Bild te fshinte shkrimin i dyti mbas gazetes angleze,pse duhet të pagonte per dicka qe eshte e dokumentuar nga amerikanet ku nik mori 675 mije euro me firmen e lulzimes se salihut,po ky pse nuk flet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.