• |
ide | kryesore

Vonesa në nisjen e trageteve të linjës Durrës-Bari për shkak të motit të keq

Arkiva, Lajme, Të fundit

Moti i keq dhe era e fortë ka sjellë vonesa në Portin e Durrësit.

Dy tragetet e linjës Durrës–Bari, të cilët nuk mundën të lundronin natën e kaluar drejt destinacionit për shkak të erës së fortë me shpejtësi deri në 20 m/sek, u nisën sot rreth orës 07:30 në mëngjes nga porti i Durrësit.

Era e fuqishme gjatë natës së kaluar, vonoi për rreth katër orë edhe tragetin “AF Claudia”, i cili u nis drejt Ankonës pas një incidenti brenda basenit portual.
Ndërkohë, dy tragetet e nisur nga Bari mbrëmjen e kaluar, kanë mbarritur në Portin e Durrësit orës 8:30 të mëngjesit të sotëm.

Moti i paqendrueshëm nuk ka ndikuar në përpunimin e anijeve tregtare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu