• |
ide | kryesore

Rokada e papritur/ Një tjetër Sako merr në dorë bashkinë e Durrësit

Lajme, Të fundit

Zhyljen Varfaj që kishte marrë në dorë drejtimin e bashkisë së Durrësit pas dorëheqjes së Valbona Sakos është larguar përkohësisht nga posti që mbante prej më shumë se 3 muajsh. Zyrtarisht thuhet se shkak i këtij largimi është gjendja shëndetësore e Varfajt. Mësohet se ai do të largohet në Gjermani për disa kohë pasi do t’i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale në zemër. 


Por drejtuesit e qytetit bregdetar kanë gjetur menjëherë zëvendësuesen e tij, për të mos e lënë shumë gjatë Durrësin pa kryetar në një kohë kur sfidat që ka lënë pas tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit janë të mëdha.


Drejtimin e punëve në bashkinë e Durrësit do ta marrë Emirjana Sako, Drejtoresha e Shërbimeve në këtë Bashki. Asjo do të marrë postin e kryetarit, derisa të kthehet Zhyljen Varfaj. Sako është emëruar pak ditë më parë nënkryetare që të përmbushte dhe këtë kriter për të marrë postin. ©LAPSI.al

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu