• |
ide | kryesore

62 vjetori i Sharon Stone

Paparazzi, Slider

Aktorja dhe producentja Sharon Stone sot feston 62-vjetorin e saj të lindjes.

Ajo u bë e famshme në vitet 90 me filmin e Stone debutoi për herë të parë në filmin e Woody Allen Stardust Memorier, duke marrë pjesë më pas në shumë filma të tjerë. Ajo u vlerësua si artistja më e mirë protagonoste në Golden Globe falë rolit të saj të Catherine Tramell në Basic Instict. Që prej atij momenti përveçse një artiste shumë e mirë, ajo njihet edhe si një ikonë seksi.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu