• |
ide | kryesore

Libertadores/ Tetë kartonë të kuq në 14 minutat e fundit: Gremio e Internacionale futen në histori

Sport, Video

Amerikano latinët njihen për karakterin e nxehtë dhe trazirat që shkaktojnë sidomos në përplasjet mes rivalëve, por ajo që ndodhi në Kupën Libertadores është shumë pranë një rekordi, të paktën përsa i përket agresivitetit në fushën e lojës.

Nga minuta e 88′ në atë të 102′ (rekuperim i detyrueshëm duke parë cfarë ndodhi në fund) u ndëshkuan me karton të kuq Luciano, Pepe, Henrique e Miranda për skuadrën vendase e Edenilson, Moises, Cuesta e Praxedes për miqtë.


Barazimi mes Gremio e Internacional, sfida për raundin e dytë të grupit E të Kupës Libertadores, nuk do të kujtohet për emocionet e vecanta apo rezultatin, duke parë se nuk u shënua asnjë gol, por për 14 minutat e e fundit të një cmendurie të lojtarëve, mes sherrit e shtyrjeve, që arbitri argjentinas Rapallini ka përmbajtur me vështirësi duke u detyruar të tregojë tetë herë kartonin e kuq.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu