• |
ide | kryesore

Videoja barbare/ Rama bëhet njësh me kryepolicin Ardi Veliu

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Edi Rama është bërë sot njësh me ushtarin e tij të bindur Ardi Veliu duke justifikuar dhunën e policisë dhe duke iu kundërvënë “moralistëve” që e denoncuan atë. “Ata që predikojnë më shumë moral dhe më shumë ligjësi morale në këtë vend kam fatin ti njoh siç kam fatin të njoh dhe drejtorin midis të gjithëve unë zgjedh drejtorin jo ata, më vjen keq“, tha Rama duke marrë anën e drejtorit të Policisë së Shtetit  që nxori “videon me armë” të nënës së 15-vjeçarit të dhunuar nga Polici në zonën e Liqenit Artificial.

Ardi Veliu që u përpoq të relativizojë dhunën e policisë ndaj një 15 vjeçari dhe më pas publikoi një video të nënës së tij duke luajtur rrol si aktore në një film ku mbante revole në dorë u portretizua kështu nga kryeministri. 


Armand Shkullaku: Edi Rama mes Ard Veliut dhe Ard Daullxhiut

Drejtori për të cilin kam konsideratën më të lartë për integritetin, profesionalizmin e rezultatet e arritura, në këtë rast ka gabuar pa diskutim. Drejtori ka gabuar e them pa asnjë rezervë ka gabuar, por jam më i prirur ti besoj ndjesës së tij publike… pasi ishte një përpjekje e keq shpjeguar për të thënë që dakort të gjitha por edhe familja ka përgjegjësinë dhe rolin e vet në mirëedukimin e mirëritjen e brezit të ri… çështja për mua është e mbyllur”.

Natyrisht që Rama nuk mund të sillej ndryshe për rastin e Ardi Veliut. Ai shkarkoi vetë shefin e komisariatit që ishte treguar liberal me ndalimin e njerzve për të dalë nga liqeni. Dhuna ndaj 15 vjeçarit Çobo ndodhi vetëm një ditë pas kësaj. Së dyti ai ka bërë vetë ggafa të ngjashme me drejtorin e policisë, kur publikoi pamje të policisë algjeriane të shitur si polici spanjolle duke justifikuar dhunën. Së treti ai, në këto momente të vështira, nuk shet asnjë militant që është i gatshëm të shkelë ligjin për të.

Prandaj Rama iu kundërvu mbarë opinionit publik duke mbrojtur një satrap injorant të cilin ia vlen edhe njëherë të shikosh se çfarë ka thënë:

“Çmendet” #ArdiVeliu, justifikon dhūnën e policisë ndaj 15-vjeçarit me videon e nënës: E shikoni çfarë familje!

Publiée par Të Paekspozuarit – TPZ.AL sur Vendredi 29 mai 2020

Pasi pa këtë intervistë skandaloze reagoi edhe nëna e adoleshentit të dhunuar Zaida Çobo: “Filmi është “Dashuria nuk mjafton” e regjisorit të madh Drilon Hoxha që ka bërë bujë. Nga një anë të vjen keq por edhe për të qeshur për reagimin e tyre. Unë jam duke e ndjekur këtë çështje me struktura më lart se policia. Unë e kam thënë në intervistat e mia që ndihem e kërcënuar”.

Disa ditë më parë, në 15 maj opinioni u trondit nga dhuna që disa oficerë policie ushtruan mbi një të ri pse kishte dalë për shëtitje.

Në videon që u publikua nga JOQ Albania, dallohen dy uniformat blu që i shtrengojnë me dhunë përtokë fytyrën të riut, ndërsa e qëllojnë edhe me shpullë.

Më pas e ngrenë atë dhe e shoqërojnë drejt makinës ndërsa njëri prej policëve vijon ta dhunojë duke e qëlluar në shpinë.

Pasi plasi skandali në rrjetet sociale polici me iniciale G. H., pjesë e Patrullës së Përgjithshme në Komisariatin e Policisë nr. 2, u pezullua dhe ndaj tij filluan hetimet. Por bashkë me të, për të larë fytyrën, policia gjobiti edhe adoleshentin e dhunuar.

“Dënoj me forcë sjelljen joprofesionale, shproporcionale dhe të dhunshme të disa punonjësve të Policisë së Shtetit ndaj një të mituri, i cili sipas raportimeve paraprake po lëvizte jashtë orarit të lejuar për shkak të masave kufizuese të marra në kuadër të gjendjes së pandemisë. Ky akt tepër i rëndë dhe i dënueshëm dëmton seriozisht imazhin e Policisë së Shtetit duke na kthyer pas në kohët e arbitraritetit”, deklaroi pas kësaj ngjarjeje presidenti Meta.

Por, një pushtet i mësuar me skandale nuk do tia dijë për këto. Ardi Veliu me idiotsinë e tij është përpjekur për të  justifikuar dhunën ndaj adoleshentit, ndërsa Rama sot, është munduar të relativizojë gomarrlëkun kafshëror të kryepolicit të tij: “Nuk bëhet fjalë për shkarkim, unë jam me të”, deklaroi kryeministri.

©Lapsi.al

49 Comments

 1. E mire mire
  Per çdo ngjarje te madhe qe po ndodh, hesht nja 3 dite, pastaj flet…
  çudia me e madhe 3 dite zgjat…
  kte teater po e aplikon publikisht hapur me shqiptaret dyrdyler dhe humbamener…
  mbajeni fort, si enver shkerdhaten

   1. Po vallaj edhe per tu lavderuar nuk jemi qe durojme nje skizofren diktator.
    Cdo popull meriton qeverine qe ka, thone. Kshu qe deri sa te vazhdojme te hame bar, cudirat nuk kane te sosur ne kete Shqiperine tone.

   2. ik mer kokrra e [email protected]
    e para punes, shqiptaret s’jane prone jotja, per aq sa me takon mu pjesa, do them cte du per kombin tim, modern europian, rrace arjane, qe shef telenovela turke, gjith diten, akoma ne cadra pas termeti…
    e dyta punes, ate te gjatin ta gezosh

    1. OR KURVE TI MUND TE SHASH TETOM DHE PIDHIN E SAT MOTRE . SE SHQIPTARET YA QIN LIBRIN E SHPIS TY DHE KURVAVE SI TY O FISKURVE

 2. Në një intervistë dhënë së fundmi, kryetari agraro-ambientalist, Agron Duka, ndër të tjera theksoi që: “Opozita kërkon edhe identifikimin biometrik, pasi janë mbushur kutitë e votimit me emigrantë që nuk kanë ardhur fare në Shqipëri”.

  Ky pohim i zotit Duka është shumë interesant dhe shpreh një të vërtetë. Është nga ato të vërteta që nuk janë legjenda urbane, por që janë provuar me vendim gjyqësor për të cilën komisionerët kanë bërë burg.

  Për ata që e kanë harruar, ky fenomen ka ndodhur kur në pushtet ka qenë opozita e sotme, me kryeministër Sali Berishën dhe ministër të Jashtëm Lulzim Bashën.

  Më 28 qershor 2009, në komunën Rruzhdie në Fier, për zgjedhjet e përgjithshme parlamentare u konsumua pikërisht ajo që ngre me forcë zoti Duka: “Mbushja e kutive të votimit me emigrantë që nuk kanë ardhur fare në Shqipëri”. Ndjesen e pranon dhe Zoti o shpellkare,e keni degjuar ndonjehere ne keto 30 vjet salihun etj te kerkojne falje per tragjedite qe ka shkaktuar ky qen serb shqiptareve

  1. Sali berishes ju kuqalash duhet ti beni nje monument shume me te larte se sa ai i Skenderbeut,mundesisht ne vend te tij,per mbrojtjen qe iu beri ne91,e per gjithe te mirat qe keni sot.te zhgenjyerit jemi ne demokratet qe u tradhetuam nga berisha e pseudodemokratet qe vinin nga klasat e kuqalashve.

 3. C na plas trapi se ca shkruan, shkurdhaku.
  Nga shkurdhaku vetm idotesira dhe vrer do lexosh. Po ne fund te dites ai ngelet nje gazetaruc, kurse ai nje kryeminister.

 4. Po ne qe jemi me te prirur qe ti besojme Gjykates si tja bejme? Ardi Veliu ka shelur 7 Nene si qytetar i thjeshte, si kryepolic i shtohet edhe Abuzim me detyren, Perdorim i aseteve shteterore per qellime te paligjshme.

  Edhe Didin e quaje me integritet por ja hoqe nga duart prokurorise dhe e cove ne USA…
  Robqiri vetem ne kete mes ngelesh ti se keta qenkan burra te mire

 5. Detyrimish i gjati ine keshtu do vepronte , ai eshte shume i lexueshem nese e ndjek ne ato qe thote dhe ne itinerarin e ngjarjeve . Ai do ti mbronte me çdo kusht policet dhe drejtorin e tyre edhe sikur ngjarja te kishte perfundimin si ajo e amerikes .
  Nese mbani mend se kur ndodhi ngjarja do shikoni disa vijueshmeri te veprimeve te tepruara te policise .
  Nje apo dy dite me pare me urdher te ketij drejtori u shkarkuan dy drejtor komisariateshdhe u dhane vrejtje per disa te tjere per mosveprim apo per mospermbushje detyrash sepse kishin qene shume me te bute se çduhej me njerezit qe shkelnin rregullat . Dhe pikerisht te nesermen ndodh ky “aksident” qe per mua ishte si i planifikuar . Ne sheshin skenderbej u arrestuan protestues dhe u goditen gra . Ne televizione u dhane edhe sekuena te tjera dhune per te treguar ashpersine e policise kunder kundravajteseve . Pra u pregatit terreni per terror . Po vinte 17Maji . Ç’ndodhi ne te gdhire te 17 majit ? Çdo gje ishte menduar dhe pregatitur me se mire per ta bere me te lehete punen e tyre ate dite . Terrorizo , frikso dhe vepro , keshtu e ke me te lehte ta prishesh teatrin .

 6. Surrels gomar po sikur djalit tend te ja benin si do rreagonit more funderrin e funderrinave gjesti me i poshter i policis se shtetit tim ishte ai gjest por ti je kurv njeri dhe qa te bejme ne te gjoret por dije mir se do vije shum shpejt dhe dita e popullit dhe s ke vrim ku te hysh o i degjeneruar me keta te degjeneruar qe te imitojn ty💩💩

 7. Nje sqarim ler komentuesin “populli”. Palloshi nuk ka djale. Gregun e ka vella nga baba, keshtu ka deklaruar vete ne gjyq.
  Kete te voglin, Zano a Zalo si e ka emrin, vertet mendoni se e ka bere vete? Ky sqe i zoti te beje femije kur ishte 25,po na beka tank qe eshte 55.

 8. Edhe Zahon,po ta shikoni mire,more me duket se i ngjan shume Fuges ,qe e mban me vehte ,kudo qe shkon.Se Rama eshte steril.Kete e tregon fakti qe ne plazhet nudo te Frances,sido qe te ishte,sado kujdes te kishin,bashke me Delinen,por edhe me te tjarat,do te kishte nje rast gabimi!Por asgje,sepse ishte steril.Sterilet,jane shume shtazarake,sepse kush nuk riprodhon,kerkon te asgjesoje edhe prodhimet e te tjereve.Ndersa per ndjese apo doreheqje,keto veprime nuk njihen nga kofshet-njeri,por jonjerezor!

 9. O Ramazon, mbaje mbaje fort ate kryedebilin me uniforme. Jo per gje, por do ndihmoje te shkurtoje jeten tend politike, dhe shume shpejt madje.
  O zot, do mbahet mend regjimi jot me barcaleta or palle.

 10. Ky idiot kryeminister, edhe kur plasi skandali i ish ministrit qe e levdonte me shume, sepse po kryente detyren e kanabizimit te vendit, e mbrojti, e maskoi, qe, edhe sot po drejton gjykatat te shkojne drejte rehabilitimit te bandit Saje qorri. Keshtu ka vepruar ne cdo plasje te maskaralleqeve te shtetareve te tije, sepse, eshte vete i te terave te keqijave mendore e praktike qe jane bere e po behen nga veglat e tije, e prape u del ne mbrojtje te poshtersive e pa aftesive te njerezve qe mba prane. Kesi monstrash i duhen sepse i sherbejne qorrazi edhe ne kundershtim me ligjet demokratike, sepse keshtu mbron terrorin qe ua imponon vartesve, sepse eshte vete i lindur, e rritur me shpirtin kafsheror e te pa njerezishem , e andaj edhe tufen e zuzareve ndjekes, e do ashtu si vehten, Anda keta jane bere si ajo fjala popullore” _ Bir Selmani nenes, ke te qaje me pare,,,,prandaj njerzit me llogjike e aresye, nuk duhet te grinden mes tyre, por te bashkohen per largimin e mizerijes qe po kanos tere ardhmerine tone drejt europes..Per mbajtesit e oturakut te Rames, qe na komentojne perralla nga e kaluara, le te dehen nen avullin urinor te idiotit qe e ndjekin si leter higjenike, per tia fshire keto, edhe ate qe ai ua le ne buze>

 11. Po ky eshte nga ata qe kur i cojne nje thes me p…. dhe ne thes ka vetem nje ka… ky fut doren ne thes per te zghedhur dhe vete kap ka…. dhe e vendos kryedrejtor aq o mencur eshte ,mos ja vini re se dhe ky rrot k…. eshte.

 12. Ramuthi sigurisht qe do jete njesh me Ard Veli karagjozin sepse :
  Ramuthi njesh u be dhe me Malokhanet me precedente penale qe i solli ne parlament si…Ligjvenes! Ato Frroket, Prenget, Ndoket qe pastaj u detyru te pranonte Ligj per Dekriminalizimin e Parlamentit (hapu dhe e fute brenda)!
  Ramuthi u be njesh me ato bajgat Kajmaket e Valdrin Pjetrushet qe solli si Kryebashkiake!
  Ramuthi u be njesh me Saje Qorrin kurven e Habilajve deri kur e leshoi se i doli boja!
  Ramuthi me Bajgat qe u vuri emrin Rilindas eshte njesh, se eshte vete Kryebajga!

 13. Shpellkare e cecene ju shurroni e dhisni kudo qe shkelni ecni neper tirone mbylleni halen,se ne kete halen tuaj dhjesin dhe shpellkare te tjere si ky xixa

 14. Ej Ethem bythqir Lalaj i ores 17:59! Vetem ti nuk ke goje te flasesh per shpellkare se je vete katunar mallakastriot qe nuk e fsheh dot sumen e derrmuar duke thene “tirone” (shkruhet me germe te madhe kryeqyteti, or bythqir)

 15. O Ethem Lalaj kur te kap deshira per ti bere hysmet sumes therrit xixen se ai ta ndricon sumen me shkedija ,kurse perpara mbaj Stalinin qe ti besh gojore panderprer ,me more vesh apo jo o te shkerdhefsha tetanus zonje mu ne shurrte.

 16. O Edo po ca i jep llogari cecenve o burr. Shkelmi ne fyt malokut, Nfyt thashe e mos e leviz kpucen. Se kta kokrrat e injorantve na kane cuar mbrapa

  1. Hahaha “tironsi” nga Mallaqiastra . Do te qihet mami se shpejti dhe ty, jo nga malesoret por nga ai qe kerkon mos te jape llogari.

  2. Une ne vend te doçit dhe ketij tirons it nga tepelena, zgjedh mutin, sepse ai sherben per pleh, kurse keta as me mutin nuk barazohen.

 17. Ia paska dhene pergjigjen idiotit te paemer, qe me paska permendur por me ate fjalorin monoton te pa aftit, cungali IPAEMER. Zaten, njerz, apo kafshe si puna tende i do komentuesit qe mbrojne kodoshin, e kodoshat rilindas edhe idioti, sepse ne artikull te portalit per kesi monstrash po lkomentohet e flitet per idiotin Rama, e perseri vemja e qelbesirave noton ne batakun e kerrmave qe ka ne krah e kudo qe i ka emeruar, por ka edhe keto komentues si i perditeshmi IPAEMER, bire kurvi, qe na ndyejn vokobolarin me zorr qe tua themi ndonje pergjigje, por kujt ia thua, butake nje qelizore qe vetem levrijne, pa per te na thone egzastesine e komentit, apo parashikime, analize, keta larvat nje qelizore vetem pas prapanices se idiotit mund te sherbejne, Gjej emerin biri kurves IPAEMER, e mos bej po te njejtin koment, se do vazhdoi te dale boja me keq nga se c;po ia nxjerre prearedhjes tende si kelysh ferrash kuqale.

 18. katunaret dhe shpellaret e PeDes qekan merzit keq hahahah kujt i plas kari.. me katunari duket ky bythqiri XIXA…koken do ua shtypim mer shpellare te piset

 19. Keta qe shpellkare e cecene xixa stalin zigur fax bejne si trima te lapsi dhe kur shkojne ne shtepi Pallojne fort motrat vajzat grate e njeri tjetrit qe rrace e tyre te mbijetoje nje ndihme ja japin dhe shpellkaret e ardhur kohet e fundit ne tirone kjo eshte puna qe duhet te beni ju minjte e haleve te vilat e lazit salih e like

 20. Edvini dhe Lali Bucja keta 2 mamuthe te korrupsionit e kane ndare mendjen. Sidomos Edvinin vetem mosbindja civile ne nivel kombetar dhe njeherazi, mund ta shporre. Po i luan mire fijet Edvini duke i provokuar njerezit terhiq e mos e keput dhe duke u dhene nga nje luge ushqim. Po luan mire me intersat e disave, po i kenaq disa por thelbin e ka humbur. Mua me tremb ideja qe nje njeri i paditur dhe psikopat si ky te marre nje tjeter mandat. Dmth e ka perdhunuar komplet dinjitetin dhe moralin e popullit. Ky vetem shtet nuk eshte. Mjafton te shikoni eksperiencat e gjithesecilit
  Sinqerisht..

 21. Kur jane ne pushtet klyshat e kurvave keshtu e perligjin dhunen: keshtu better Sala,keshtu bente Iliri,keshtu po ben edhe KY skizofreni! Ta kishin zhdukur qe ne 1996 Edvin skizofrenin Shqiperia do te ishte me e mire,me e begat,do te ishte pjese e BE ,nuk do te ishte shembur teatri,nuk do kishim kullat qe po ndertojne me parate e droges!

 22. Ka 48 orë që ambasadorët më të rëndësishëm të Perëndimit, ajo e SHBA dhe BE, hyjnë e dalin në zyrën e tij, dhe dëgjojnë arsyetime kafkiane, për të njëjtat çështje që mendonin se i kishin mbyllur.

  Edi Rama ngjan si një dhëndër i lodhur, që kërkon dorën e nuses, po nuk e lë babai i nuses të takohen, ndërsa Ilir Meta, si daja i nuses, që dyshohen se mos takohen fshehurazi dhe i vë Tit Vasilin nga pas.

 23. Do ta quaja krejtësisht normale që kryeministri shqiptar Rama apo ata që ka përzgjedhur ai për të qeverisur këtë vënd,, në kontaktet me publikun, tju shpëtojë ndonjë thënie e dyshimtë apo qoftë edhe një budallallëk me brirë.
  E kush mund të pretendojë se nuk ka gabuar asnjëherë ?
  Por e keqja e “gabimeve” në qeverisje, nuk është se ndonjë qeveritari emocionalisht , pa e menduar mirë i shpëton ndonjë deklaratë e “gabuar”.
  Së pari duhet thënë se këto “gabime” nuk mjaftohen vetëm në të shprehur por në të vepruar
  Nëse Rama do të mjaftohej vetëm me retorikën e tij harbute në komunikimin publik, e veprimet e tij të ishin të drejta, të ligjëshme e të nderëshme, e pamvarësisht nga llafet e tij çapraze, ka punuar që shqiptarët ta ngrejnë nivelin e jetesës, të shëndetësisë, drejtësisë, respektimin e ligjeve e Kushtetutës e lirive demokratike, sigurisht që do tja falnim jo vetëm një gabimi por edhe shumë gabime në retorikën e tij psikopatike.
  Së dyti, a e ka Rama të drejtën morale “tja falë gabimin” Ard Veliut, kur në fakt ky drejtor policie me nivel intelektual nën mesataren, flet e vepron vetëm sipas urdhërave të tij ?
  Incidenti i fundit me drejtorin e policisë, është një përsëritje e të njejtit mashtrim që bëri Rama me historinë e “protestave spanjolle” të zvilluara në Algjeri.
  Është krejt tjetër gjë të thuash një budallallëk e krejtë tjetër që pasi ke bërë shumë veprime antiligjore e antinjerëzore, e të mashtrosh me qëllim publikun për ti mbuluar këto faje.

 24. Ti moter dhe grua qire i -pa emer MAVI,qe ke komentuar ne mes te nates ke shkuar te marresh gruan dhe motren qe te punojne deri vone tek -SEMAFORI-?Mamken e ke pa dhembe me duket veri dhembet qe te na i -gudulisi-pak kur te na beje gojoren .Kurse motren dhe gruan qe kane stazh te madh partie kete radhe do ja u bejme vetem ne -vendin-e posacem.E more vesh o rrac qire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu