• |
ide | kryesore

Shqipëria, rekord në rajon për azilkërkues në BE/ PD: Largimi i shqiptarëve, alternativa e vetme e Ramës (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

30 vite më vonë shqiptarët vazhdojnë të largohen, ndërsa Rama me gënjeshtrat, paaftësinë dhe pamundësinë që u ofroi qytetarëve, e shndërroi largimin nga Shqipëria si alternativën kryesore për të jetuar normalisht.

Vetëm në vitin 2019 azilkërkuesit shqiptarë kanë qënë 20.500, një shifër dy herë me e lartë se shuma e azilkërkuesve nga të gjitha vendet e tjera të Rajonit! Asnjë formë propagande nuk e fsheh dot më dështimin fatal të Edi Ramës dhe qeverisjes së tij.


MË POSHTË TË DHËNAT E PLOTA NË MATERIALIN VIDEO

30 vite më vonë, eksodi i shqiptarëve vijon. Premtimi për rilindje U kthye në një makth! Sipas EUROSTAT, nga viti 2014 në vitin 2019, 173.785 shqiptarë kanë kërkuar azil në BE! Vetëm në vitin 2019 azilkërkuesit shqiptarë kanë qenë 20.500, një shifër dy herë me e lartë se shuma e azilkërkuesve nga të gjitha vendet e tjera të Rajonit.

2 Comments

  1. Hapini dhe nje here mire e mire kufijt te ikin dhe ata 1.5 miljon qe duan. se asgje nuk ju kushton. te shpetojn shqiptaret nje her e mir.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu