• |
ide | kryesore

Lady Diana, princesha më e bukur e të gjithë kohërave

-Instant, F1, Paparazzi

Perfeksioni i portretit të saj është shpjeguar nga një kirurg profesionist, i cili ka studiuar raportin e artë dhe ideal të bukurisë dhe harmonisë në tiparet e fytyrës së princeshës Lady Diana! Ekziston një formulë shkencore që konfirmon përsosjen e parametrave dhe tipareve të fytyrës të së ndjerës Lady Diana. Fytyra, hunda, vetullat janë disa nga karakteristikat e marra në konsideratë nga Julian De Silva, një kirurg i njohur në Qendrën për Kirurgji Kozmetike & Plastike në Londër, i cili ekzaminoi fytyrat e disa personaliteteve reale përmes formulës së Seksionit të Artë, në të cilit Grekët e lashtë bazuan idealin e tyre të bukurisë. Sipas ekzaminimit të tij, vetëm ish-gruaja e princit Charles të Anglisë ishte në krye të renditjes, si një portret perfekt i ekzaminuar nga eksperti, duke marrë rezultatin më të lartë (89.05%), pak më të lartë se ajo e Ranias së Jordanisë ( 88.9%). Sepse fytyra e Lady Dianës është gati perfekte! Fytyrat e princeshave të ekzaminuara ishin të izoluara në disa elementë, në mënyrë që të mund të vinin në pah pikat e forta dhe të dobëta të secilës. Sipas sistemit të kompjuterizuar të hartës së fytyrës, bazuar në parimet e përdorura nga Leonardo Da Vinci në Man Vitritvian, balli dhe vetullat e Lady D ishin pothuajse të përsosura, ndërsa buzët e saj ishin shumë të holla dhe mjekra e saj nuk ishte shumë klasike. Rania e Jordanisë, nga ana tjetër, dallon për mjekrën e saj klasike dhe buzët e përsosura, por pak problem raportohet detaji i gjerësisë së hundës dhe madhësia e ballit. Vendi i tretë për Grace Kelly-n, me një pozicion gati të përsosur të syve.
Meghan Markle dhe Kate Middleton


Të mirë distancuara për nga bukuria, krahasimisht me të ndjerën vjehrrën e tyre, Meghan Markle dhe Kate Middleton janë pjesë e kësaj gare, gjithashtu! Meghan me “simetrinë e shkëlqyeshme të fytyrës”, shumë afër idealit grek të përsosmërisë vendoset në pozicionin e katërt të renditjes, ndërsa kunata e saj e ndjek atë duke u pozicionuar e pesta! Faji? Nofulla shumë e theksuar, gjithmonë sipas atyre kritereve njohin hapësirën e duhur midis hundës dhe buzëve.


4 Comments

  1. Ata,qe nuk njohin emerin e tyre,natyrisht,qe nuk mund te vleresojne bukurine ,apo qofte edhe simpatiken,apo edhe “pamjen fine””.Sidoqofte,eshte ceshtje gustoje,apo si konceptohet “e bukura”,por ndikon edhe simpatia,qe kane njerezit,per dike!

  2. mduket se ka qene edhe kryekurve qe qihej neper jahte lart e poshte me nga 30 veta. po ska rendesi. secili ka martesen qe do…ghghghgh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu