• |
ide | kryesore

Besnik Mustafaj tregon pérzgjedhjen e deputetëve: “Shpresoj mos turpërohem”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

“Unë shpresoj që, në fund të këtij procesi, të dal i paturpëruar, sepse është detyra më e vështirë, më delikate dhe më komplekse që kam marrë ndonjëherë përsipër.”


Keshtu ka deklaruar anëtari i Komisionit të Vlerësimit në Partinë Demokratike, Besnik Mustafaj, në një deklaratë për mediat ku u shpreh se nga baza e PD janë propozuar emra konkretë, që janë kandidatura serioze.


Kë do të kthejë PD në parlament?

“Nuk jam zëdhënësi i Komisionit, por mund të them përshtypjet e mia personale të cilat janë shumë optimiste. Është një proces i ri, i panjohur në historinë politike të Shqipërisë së këtyre 30 viteve.

Unë konstatova se ka një prurje jashtëzakonisht të pasur, çka tregon se propozimet e demokratëve në të gjithë Shqipërinë kanë qenë serioze.

Ne jemi seriozisht të angazhuar për të zgjedhur vlerat më të mira të këtij kontigjenti që përbëjnë burime njerëzore të mëdha, jo vetëm për Partinë Demokratike, por edhe për Shqipërinë” tha ai.

 

9 Comments

 1. Do qe te mos zhgenjehesh? Zgjidh emra te paperseritur dhe te jene banor te zones perkatese . Mos beni qoka duke çuar ate nga burreli ne sarande , ate te korçes ne durres dhe ate te elbasanit ne shkoder . Deputetet e nje qarku duhet te jene patjeter banore prej shume vitesh te atij qarku dhe magari te jetoje ne po ate zone ku do kandidoje . Katapultimi sa nga nje qark ne tjetrin , dhe sa nga nje zone ne tjetren kur nuk e lidh gje me qarkun dhe zonen vetem sa ul besueshmerine dhe te jep idene qe edhe ky deputet do jete perseri kukull si te tjeret paraardhes..

 2. ky mustafaj.nje hipokrit i pa afte.dota beje qorap sic beri ambasaden e shqiprise ne paris.shpresoj se mos i vere kusht kandidateve te cfare do feje te mbajne me vete si ai kuranin kur ishte ne paris ,jo ate ne gjuhen shqipe por ate ne arabisht.

  1. ÇA THU O KURVE E KUQE ? MAGARI KY TE MBANTE KURANIN , MAGARI EDHE ARABISHT .
   NE PERFUNDUAM NE KETE DEREXHE SEPSE KETA PISAT E POLITIKES E HARRUAN FARE ZOTIN .
   NJEREZIT QE BESOJNE NE ZOT JANE ME TE PREDISPUNUARIT TE JENE TE MIRE DHE MBI TE GJITHA TE BJENE MIRE . NE TE GJITHA FETE , BESIMTARET JANE ME TE MIRET E NJE POPULLI .

 3. Shko merr rrk dhe tregoja ket farse tjeter njeriu. Te gjithe ju shkerdhatave jua ka Sala dosjen akoma.

  Komisioni vleresimit:

  Besniku Nexhmijes, gazetar i zerit te popullit.
  Marku, gazetar i Zerit te rinise
  Rruli, drejtor i Drejtorisë së Makina-importit në Ministrinë e Tregëtisë

  Spermatoide te Ramizit qe i ka vu Sali sekretari.

  Race spiunesh, ju vje hidhet kur ju rrine robt larg.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu