• |
ide | kryesore

Avokatët e Ylli Ndroqit tregojnë sa u ble Oranews

-Instant, Lajme, Të fundit

Avokatët e Ylli Ndroqit pretendojnë se klientit të tyre i janë sekuestruar pasuri të fituara nga trashëgimia, apo me kredi bankare të vërtetuara me dokumentacion të rregullt ligjor.

Avokati Alban Qafa doli me një deklaratë para mediave ku saktësoi të dhënat për disa nga pasuritë e sekuestruara.


“Rezulton se një pjese e pasurive te vena nen sekuestro nuk jane ne pronesi te z Ndroqi. Edhe ato qe jane ne pronesi te tij jane krejtesisht te krijuara me burime te ligjshme”

U sekuestrua toka e perfituar me ligjin 7501

Per sa i perket aseteve te bllokuara jane bllokuar tre pasuri , toke bujqesore, qe babai i Ylli Ndroqi i ka perfituar me ligjin 7501. Dhe me pas me trashegimi i kane kaluar z Ylli Ndroqi. Dhe me pas me trashigimi i kane kaluar z Ylli Ndroqi. Si mund te bllokohet si e paligjshme nje pasuri qe ta ka dhene vete shteti , ne baze te ligjit nr 7501.”

U sekuestrua apartamenti i viteve 90′

“ Eshtë bllokuar nje apartament te bashkepronesi i z Ylli Ndroqi, i cili eshte perfituar ne baze te ligjit nr 7652 dt 23/12/1992 Per Privatizimin e Banesave Shteterore” Per te cilin eshte firmosur ne vitin 1993 nje kontrate me Nderrmarrje Komunale Banesa, sic kane bere në atë periudhë me ligjin e miratuar në parlamentin shqiptar me dhjetra mijra shqiptar”

Blerja e TV Ora

“ Per sa i perket blerjes se TV ORA sh.p.k nga z Ylli Ndroqi ne vitin 2007. Ky televizion i eshte blere shtetases Ilda Prifti ne ate kohe 18 vjec, ne 12.11.2007 me kontraten noteriale nr rep 13309 nr 2120 kol, ne vleren 25.000.000 (njezet e pese milion leke).

E gjithe vlera e blerjes se TV ORA sh.p.k prej 25.000.000 leke eshte financuar ne baze te kontrates se kredise bankare ne Raiffeisen Bank.

Eshte sekuestruar nje pasuri trruall ne Mullet, qe edhe vete vendimi i sekuestros e permend qe eshte kryer transaksioni me bank nga te ardhura te perfituara nga shitja e nje pasurie tjeter po me bank.
Vetë prezenca e forcave dukshëm e ekzagjeruar me nenshkrimin RENEA me maska, kapuc me automatik dhe me mjete të blinduara që u vendosën për mbi 4 orë përballë gazetarëve, flet qartë se qëllimi është për të ndalur zërin e medias“

9 Comments

 1. O lapsi. Boll me kete majmunin se nuk e can njer trapin per kete. Te gjith e din se cili eshte dhe cfar ka ber. Po cuditem pse nuk e kan arrestauar akoma.

  1. O avukat me arsim 8-vjecar, te pambaruar, mos je gje vellai i hajdutit me cizme, arjan qafa, gjykates ne apelin administrativ edhe ai ka fallsifikuar deftesen e fillores, o magjar Peshkpaje, kur hetohesh per veprimtari te paligjeshme, gjeja e pare qe behetgjate hetimit, eshte bllokimi i menjehershem, i cdo parurie te luajteshme (para, objekte me vlere) dhe te paluajteshme, o avukat qe s’di kendim!

 2. Po pylli 100.000 m2 me ligjin 7501 eshte fitu mer djali avok…. . …… e vazhdojne e vazhdojne. Sic ky me siper e njeh gjithe tirona po e njofin me mire komshinjte e vjeter ata shkoni pyetini

 3. Kredite jane lojra pastrimi parash jo vetem nga Xhemlo por dhe Xhemaolet e tjere atje, ku ne loje futen bankat e nivelit te dyte. Me kete skeme te ndyre u pastruan leket e droges dhe prostitucionit ne Tirane dhe kudo

  1. Si funksionon Shqiperia.

   Ke 100mije euro te pista(droge, gjaku) dhe nuk di sesi ti shpenzosh?
   Shume e thjeshte, apliko per nje kredi dhe futi ne xhep 1 milion te vjetra analisteve te kredise dhe bam. Kredia tu aprovua. Mos ki problem, ti paguan vetem 6-7% interes sepse principali paguhet vete.
   Sapo u bere biznesmen, por mos harro qe
   ezgjedhjett e ardhshme mund ti investosh keto para per nje post shteteror ose ose deputet.

 4. Edhe Basha nuk mori persiper asnje reagim..Keshtuqe le t’ja lejme drejtesise. Qe Pasmaciu leket i ka nga heroina mesa duket ka prova te forta

 5. O avukat, me arsim 8-vjecar, te pambaruar, mos je gje vellai i hajdutit me cizme, arjan qafa, gjykates ne apelin administrativ edhe ai ka fallsifikuar deftesen e fillores, o magjar Peshkpaje, kur hetohesh per veprimtari te paligjeshme, gjeja e pare qe behetgjate hetimit, eshte bllokimi i menjehershem, i cdo parurie te luajteshme (para, objekte me vlere) dhe te paluajteshme, o avukat qe s’di kendim!

 6. Po pse merziteni ju te ripjelljes edhe kapterri alfred peza 1 milion dollare me pune i kishte fitu , pas hetimit nga krimet e rona u vertetua se ky gazetar i tv ora beri 1 milion dollar me”djerse”, koleget e tij nuk kan mujt me i bo se kane qene kurvar dhe e kane “keqmanaxhu “lekun. Ishalla nuk paguaj edhe kete si Beketin me 109 milin euro se pastaj do thajm bythen ne diell

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu