• |
ide | kryesore

“Duhet dezinfektim, ÇIÇOSJA bëhet për të justifikuar fondet” Mesazh për Lali Erin nga mjeku Tritan Kalo

-Instant, Lajme, Të fundit

Mjeku Tritan Kalo ka kërkuar më shumë masa mbrojtëse për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Në rrugët e Tiranës, vëren ai, veç Covid-19 ka edhe mjaft infeksione të tjera të rrezikshme për shëndetit tonë, duke treguar me foto pasojat që këto infeksione shkaktojnë.

Ndaj Kalo flet për higjienën e mjedisit, ku jetojmë ecim e punojmë. Dhe duke qenë se jemi në mes të pandemisë, mjeku kërkon nga bashkia të mos mjaftohet me lagien me ujë të rrugëve, atë që ai e quan ÇIÇOSJE, por kërkon dizinfektim, duke kujtuar edhe taksat që paguajmë të gjithë.


 

“ËSHTË DETYRIMI i juaji ndaj jetës sonë si taksapagues…..”Çiçosja” me ujë pa snjë dezinfektant në përbërjen e tij, e cila u bëhet ndonjë korsie rruge midis orës 4:00 – 5:00 të mëngjesit, shërben vetëm e vetëm për të justifikuar fondet që u meren taksapaguesve për këtë aktivitet, POR aspak qëllimit të dezinfektimit e të dezinsektimit të TIRANËS….Jemi qytetarë dhe DUHET të trajtohemi si të tillë…..Jemi SHQIPTARË dhe duhet t’a ndjemë veten të respektuar dhe të dëgjuar në vendin tonë….JEMI PROFESIONISTË të SHËNDETIT publik dhe jo vetëm, ndaj edhe jemi më shumë të ndjeshëm e të përgjegjshëm në këtë aspakt të jetës në komunitet” shkruan Kalo.

KOHË KOVIDIANE….9.08.2020….Në përballjen me sfidën mbarëbotërore ndaj Sars-Cov2/Covid 19, krahas tre masave thelbësore…

Publiée par Tritan Kalo sur Samedi 8 août 2020

9 Comments

  1. Te gjitha do t’i dalin prej hundesh, duroni edhe pak, asgje nuk harrohet, mjafton te dali nga kryeministria garipi jevgjit, edvin kristaqi, pastaj kolaj ajo pune!
   Kane per te mallkuar diten qe kane lindur, ata dhe soj sorollopi i tyre, hic mos u beni merak, me e shumta do te presim deri diten e zgjedhjeve, se mundet qe te hiqen zvarre, qe ne Shtator (Meta, po ben nxemjen).
   Ju lutem mos perdorni shprehjet e b….imave, kur i drejtoheni plehut, te bashkise se Tiranes, nga Terpani/ Qyteti Stalin.

 1. Zyra përgjegjëse e NATO për Koordinimin Global të Sigurisë, e ashtuquajtur NOS, i ka dërguar dy raportet kryeministrit Berisha, ku, ndër të tjera, kërkohen edhe sqarime për rrjedhjen e informacioneve sekrete të NATO-s nga autoritetet shqiptare, përkatësisht nga Ministria e Mbrojtjes, Ministria e Jashtme, nga Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar pranë Kryeministrisë apo nga përfaqësuesit shqiptarë në NATO.

  1. Me shpjegon pak o rrot kari clidhje ka kjo qe ke shkruar zotrote , me problemin qe ka ngritur profesor Kalo . Nqs ke gje me Berishen meru me ate direkt ose shko pi ilacet

 2. Te gjitha do t’i dalin prej hundesh, duroni edhe pak, asgje nuk harrohet, mjafton te dali nga kryeministria, garipi-jevgjit, edvin kristaqi, pastaj kolaj ajo pune!
  Kane per te mallkuar diten qe kane lindur, ata dhe soj sorollopi i tyre, hic mos u beni merak, me e shumta do te presim deri diten e zgjedhjeve, se mundet qe te hiqen zvarre, qe ne Shtator (Meta, po ben nxemjen).
  Ju lutem mos perdorni shprehjet e b….imave, kur i drejtoheni plehut, te bashkise se Tiranes, nga Terpani/ Qyteti Stalin.

 3. I partner 18:16
  Ju desh ja dhit Natos
  Do qeshte Rusia me Ju desh bete dasem neAnije ,ai qe do dhiste marveshjen e detit e hengri
  O sa te dhjere qe jeni
  Jo se me vjen keq per berishen
  Tani qe pronta mai vodhet persekutimin ,burgun si quajtet gje
  Un jam proletar dmth PA buke ,PA opinga uroj te fitojne extremi imajte te hani kokat me njeri tjetrin
  I hengshi ishallah !
  Taksat e shqiptare e te varfer Ju bwfshin kancer te gjithe politikaneve te pangopur.

 4. bravo Doktor , fjale qe duhen degjuar nga te gjithe , kjo eshte kohe pandemie dhe duhet te degjohen specialistet , jo lepirsit e perversit qe flasin ate qe ju thote perversi .
  Kjo bucja qe eshte kryetar bashkie Tiranes eshte me i,e , shpifuri , hajdut me cizme , rrencak , hipokrit , i neveritshem ,po e bane Tiranen qytet te pa banuar , me mungese uji te pijshe, me dhenien e lejeve ne cdo cep te Tiranes ,me eleminimin e zonave te gjelberta , me krijim e veshtersive ne qarkullim , me ndotjen e ambjentit , me promovimin e veseve buceve .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu