• |
ide | kryesore

Të dënuar për drogë, OFL i kërkon deklarimin e pasurisë 4 vlonjatëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Operacioni Forca e Ligjit vijon pa ndërprerë në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.


Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:


• J. T., banues në Vlorë, i dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”;
• V. Sh. alias R. T., banues në Vlorë, i dënuar në Itali për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”;
• D. A., banues në Vlorë, i dënuar për veprën penale “Mbajtja e substancave narkotike”;

• D. N., banues në Vlorë, i dënuar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.


1 Comment

  1. duhet me jau leshu komplet vendin komunistave sepse nqs se nuk jau leshon, te prishin shtepine, te fusin ne burg, te vejne gjoba, te shkaterrojne te ardhmen, nuk rrit dot femijet, ske lek per qera, rroga te vogla, po ju dole kundra ske mbeshtetje, te rrafin, te drogojne, te degradojne edhe pak kulture qe kishte ne shqiperi me prostituta ministre e me pederasta si ditmiri dhe qorri gazetar sokol balla, tallin trapin duke bere tendera 40 milion eur e siper, shifra marramendese per cdo njeri ne bote. Blendi goxhe thot e ka fajim nena qe femijen e shtypi ambulanca me 140 km ne ore me njerez qe i conte ne kufi, e mbeshtet dhe rama e perserit fjaline qe te na duket e vertete. Ajo nene e vetmja rrugzgjidhje qe ka eshte te shkoje ne parlament te lidhet me bomba se ska ci duhet jeta. Cdo prind kur degjon kete lajm vdekje femiu dhe pastaj tallje kariu nga rilindja jone cmendet dhe deshira e vetme eshte qe te iki. Rilindja perdhosi simbolin kombetar te rilindjes keshtu nxjerzit nuk bashkohen dot me ne emer te rilindjes te vertete. Po perdhosin dhe simbolin e skenderbeut avash avash sepse kete din te beje rilindja cifute, te pij gjak populli, te qihen me njeri tjetrin duke shkembyer grate, gruan e edi rames e marto blendi cuci, por blendi cuci me mire tja marri ne goj direkt edi rames sa i lepin pidhin asaj robqirje. Prandaj nga gjith ky degjenerim familjaren, baballaret e ndershem shqiptar detyrohen te ikin, te kerkojne azil, te rrin ne rradhe me 5 dit ne diell, te hipin ne gomone, te ecin malit kroaci slloveni, sepse ne kemi rilindjen. Edi Rama mos vdeksh kurre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.