• |
ide | kryesore

OFL-ja zbarkon në Dibër, dërgon formularin te tre të dënuarit

Lajme, Të fundit

Në zbatim të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, Operacioni Forca e Ligjit i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë ndaj tre qytetarëve të Dibrës. Shtetasi B. U., K. B. dhe H. T., janë dënuar të tre, për veprën penale “Vrasja me paramendim”e mbetur në tentativë.


Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu