• |
ide | kryesore

PD: Pazari i ulët që Rama bëri me opozitën brenda parlamentit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike e cilëson si një pazar të ulët kandidimin i kryetarit të partisë në 4 qarqet të vendit. Oerd Bylykbashi tha në një konferencë për mediat se kjo plotëson kërkesën e Ramës, të ndalojë koalicionet me lista të përbëra. Sipas Bylykbashit, kjo bie ndesh edhe me rekomandimet e ODIHR-it.


“Dhënia e të drejtës e një kryetari partie për të kandiduar njëherësh ne 4 qarqe është një pazar i ulët që Edi Rama ka bërë me qëllim heqjen e koalicioneve me liste të përberë duke mashtruar shqiptaret se do të hapte listat.


Ky pazar, për kandidimin në 4 qarqe të kryetarëve të partive, bie ndesh me rekomandimin nr2 te vitit 2009 te OSBE/ODIHR për zgjedhjet në Shqipëri.

Ne atë kohe, ODIHR konsideroi se kjo binte në kundërshtim me parimin e barazisë dhe mosdiskriminit. E çon procesin zgjedhor kundër standardeve te OSBE/ODIHR, sepse e di shume mire qe koalicioni i opozitës në të 12 qarqet e mund thellë”, u shpreh Oerd Bylykbashi.

3 Comments

  1. BYlukbash nuk duam fjale , as OSBE e as ODHIR , DUM VEPRIME .DHOM PER DHOME ME KURVAT E KUQE OSE NDRYSHE OPOZITA MERR FUND .

  2. A të kujtohet kur më kërkove që të dërgoja njerëzit e mi që me autoblinda të shtypnim tropojanët që urreje?

    A të kujtohet kur u largova nga Presidenca me njerëzit e mi dhe ngele vetëm dhe nga frika që të kapi, fusje gruan e vajzën të më merrnin në telefon e të më luteshin që të kthehesha duke më thënë se Saliu nuk asht mirë nga ana psikologjike?

    Kush e dha urdhrin mbrëmjen e 13 shtatorit kur the duhet të hakmerremi ndaj Fatos Nanos që pastaj e bëre mik? Pse i ndërron vrasësit sipas kohës? Ti je vrasësi i Tropojës”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu